Wypadek na Rajdzie Barbórki. Kierowca wjechał w grupę kibiców

Załoga Paweł Gos / Michał Jurgała uderzyła w siatkę, za którą stali kibice (fot. Twoje Info/Marcin)

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło na trasie 56. Rajdu Barbórki. Jeden z kierowców nie opanował auta i uderzył w grupę kibiców. Do szpitala trafiła jedna osoba. Informację otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Makabryczny wypadek w Formule 3. Bolid z 17-latką wyleciał z toru [WIDEO]

Podczas wyścigu Formuły 3 o Grand Prix Makau na torze Guia groźny wypadek miała 17-letnia Sophia Floersch. Jej bolid wyleciał z toru przy prędkości...

zobacz więcej

W sobotę w Warszawie odbywa się tradycyjny Rajd Barbórki. Rano kierowcy rywalizują na lotniskach w Modlinie i na Bemowie. Od południa ścigali się na terenie Autodromu Bemowo, ale zawody zostały przerwane po wypadku.

Tuż po godz. 14 za metą lotną odcinka załoga Paweł Gos/Michał Jurgała uderzyła w siatkę, za którą stali kibice. Dwie osoby zostały poszkodowane. – Ojciec czterolatka został zabrany do szpitala ma niegroźne obrażenia, jego dziecko na szczęście tylko najadło się strachu. Druga osoba nie chciała pomocy medcznej i została na rajdzie – mówi portalowi TVP.info podinsp. Magdalena Bieniak.

Interweniowały służby medyczne oraz straż pożarna. Na miajscu wypadku pojawili się również funkcjonariusze policji. – Wykonujemy czynności i wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Sprawdzamy, czy przestrzegano wszystkich procedur. Za bezpieczeństwo na rajdzie odpowiada organizator – wskazuje podpinsp. Bieniak.

Rajd będzie kontynuowany. Wieczorem kierowcy przeniosą się na kryterium na ulicy Karowej.

Rajd będzie kontynuowany (fot. Twoje Info/Marcin)

źródło:
Zobacz więcej