Formuła 1: Robert Kubica wybrał numer na bolidzie

Robert Kubica jako kierowca testowy Williamsa podczas treningu przed Grand Prix Abu Zabi (fot. Octane/Action Plus via Getty Images)

Powracający do rywalizacji w mistrzostwach świata Formuły 1 Robert Kubica wybrał numer, który ma mu służyć do końca kariery. Na bolidzie teamu Williams, który poprowadzi polski kierowca, będzie widniała liczba 88. Z kolei zespół Force India zmienia nazwę na Racing Point.

„Jestem dumny, że będę reprezentować Polskę na torach Formuły 1”

„Współpraca między PKN Orlen, a Williams Martini Racing to świetna wiadomość. Nie mogę doczekać się powrotu do F1, jestem dumny, że będę...

zobacz więcej

Listę teamów i kierowców zgłoszonych na 2019 rok opublikowano na stronie internetowej F1. Partner Kubicy Brytyjczyk George Russell wybrał numer 63.

Skład zespołów znany był już wcześniej. Ostatnią niewiadomą było miejsce w teamie znanym dotychczas jako Force India, przejętym przez kanadyjskiego miliardera Lawrence’a Strolla. Od dłuższego czasu było jednak pewne, że w bolidzie, obok Meksykanina Sergio Pereza, zasiądzie jego syn Lance, w 2018 roku kierowca Williamsa.

Kubica ostatnio ścigał się w F1 w 2010 roku. Niedługo przed rozpoczęciem kolejnego sezonu uległ wypadkowi podczas rajdu Ronde di Andora, a odniesione obrażenia nie pozwoliły mu na powrót do rywalizacji w „królowej sportów motorowych”.

Pierwszy wyścig – o Grand Prix Australii w Melbourne – zaplanowano na 17 marca.

źródło:

Zobacz więcej