Film „Chleb z nieba” wyróżniony „katolickim Oscarem”

Film „Chleb z nieba" opowiada historię pary bezdomnych, którzy znajdują w śmietniku niemowlę (fot. Materiały prasowe)

Goszczący na polskich ekranach obraz „Chleb z nieba” zdobył nagrody na festiwalu „Mirabile Dictu” – najważniejszym konkursie filmów religijnych. Dzieło wyróżniono w dwóch kategoriach: dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Laureaci „Ślimakowych Rytmów” wystąpią w Parlamencie Europejskim

Pacjenci Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu i laureaci Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Ślimakowe Rytmy” zaprezentują swoje umiejętności...

zobacz więcej

Film „Chleb z nieba” opowiada historię pary bezdomnych, którzy znajdują w śmietniku niemowlę. Zabierają je do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich niespodzianka, bo ani lekarze, ani pielęgniarki nie widzą dziecka. Czemu jedni je widzą, a inni nie? Co trzeba zrobić, by zobaczyć dziecko? Jak rozwikłać tę zagadkę?

Oprócz „Chleba z nieba”, nominację do finału otrzymały: polski film „Teraz i w godzinę śmierci” w reżyserii Dariusza Walusiaka i Mariusza Pilisa oraz amerykański „The Hidden Shrine”.

Uroczysta gala wydarzenia z podaniem wyników odbyła się 29 listopada w Rzymie. Przyznawane nagrody nazywa się potocznie „katolickimi Oscarami”. Polskim dystrybutorem zwycięskiego obrazu jest krakowska firma Rafael Film.

Festiwal „Mirabile Dictu” jest powszechnie uznawany za najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie kinematografii zaangażowanej religijnie. W tym roku odbywa się on już po raz 9. pod patronatem Papieskiej Rady ds. Kultury.

źródło:
Zobacz więcej