RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent zniesmaczony dyskusją o polexicie. „Męczy mnie wasza propaganda”

Prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

„»Polexit« staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku. PO chce wypchnąć Polskę z UE?” – czytamy na oficjalnym koncie prezydenta Andrzeja Dudy w serwisie Twitter. „Już mnie męczy ta wasza natrętna propaganda” – napisał prezydent do dziennikarza WP, który stwierdził, że prezydent „włącza się w międzypartyjne pyskówki”.

„Wielu mieszkańców miast zostało okłamanych, że PiS przygotowuje Polexit”

– Nie wyszło do końca w kilku miastach – powiedział w niedzielę mieszkańcom Radomia lider PiS, komentując I rundę wyborów samorządowych. W opinii...

zobacz więcej

Rzekome wyjście Polski ze struktur Unii Europejskiej stało się argumentem Platformy Obywatelskiej i opozycji parlamentarnej wobec rządu PiS, mimo iż zarówno prezydent, jak i premier wielokrotnie podkreślali, że mowy o wyjściu z UE nie ma.

W piątek Andrzej Duda odniósł się do artykułu na portalu Onet.pl, w którym poseł PO i szef klubu tej partii stwierdził, że „ścieżka do polexitu jest faktem, niezależnie od zaklęć Kaczyńskiego czy Morawieckiego”.

Odnosząc się do tej wypowiedzi prezydent napisał na Twitterze, że rzekome wyjście Polski z Unii „staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO”. „PO chce wypchnąć Polskę z UE?” – zapytał prezydent.

W odpowiedzi na takie słowa Dudy dziennikarz Wirtualnej Polski Kamil Sikora zarzucił prezydentowi, że w sprawowaniu funkcji głowy państwa nie jest apolityczny. Stwierdził, że „prezydent włącza się w międzypartyjne pyskówki”.

Na takie słowa odpowiedział prezydent Duda. „Bo już mnie męczy ta wasza natrętna propaganda i odwracanie kota ogonem. Zniesmaczony jestem, a i Święty by nie wytrzymał… więc sorry” – napisał prezydent.

źródło:
Zobacz więcej