Kradli luksusowe auta, słali je do Emiratów. Policja rozbiła grupę przestępczą

W sprawie zatrzymanych zostało 6 osób (fot. dolnoslaska.policja.gov.pl)

Dolnośląscy policjanci razem z funkcjonariuszami z Niemiec i Europolem, rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami luksusowych pojazdów. Jak ustalili śledczy, na terenie Unii Europejskiej i Polski skradziono 120 samochodów o wartości prawie 30 mln zł. W sprawie zatrzymanych zostało sześć osób.

Ukradł wóz strażacki z remizy. Policja ruszyła w pościg

– Mężczyzna zakradł się do remizy straży, gdy ratownicy wyjeżdżali na akcję gaśniczą. Ukradł wóz strażacki i staranował bramę wraz ze szlabanem. Po...

zobacz więcej

Na terenie Wrocławia i okolic zostało zatrzymanych trzech mężczyzn w wieku od 42 do 53 lat podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Dwóch z nich było poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania.

Grupa zajmowała się kradzieżami pojazdów luksusowych m. in. Mercedes, Range Rover, Porsche oraz rozbieraniem ich na części. Następnie auta były przygotowane i transportowane m. in. do Libanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili części samochodowe pochodzące z 44 skradzionych samochodów, elektroniczne urządzenia służące do kradzieży samochodów, komputery, telefony, karty i nośniki pamięci, nawigacje i kluczyki samochodowe.

Mężczyźni podejrzani są o paserstwo nie mniej niż 120 luksusowych samochodów o łącznej wartości nie mniejszej niż 30 mln zł. Auta zostały skradzione na terenie Polski i innych krajów UE.

Wszyscy mężczyźni z powiatu wrocławskiego usłyszeli łącznie 33 zarzuty przestępstwa. Wobec dwóch z zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Śmiertelne potrącenie pieszego na DK6. Policja szuka kierowcy

Nie żyje 49-letni mieszkaniec Sąborza pod Słupskiem, którego na drodze krajowej nr 6 potrącił samochód. Kierowca odjechał z miejsca wypadku....

zobacz więcej

Wcześniej niemieccy policjanci prowadząc działania w sprawie przemytu samochodów w porcie w Bremerhaven przejęli dwa kontenery, w których znajdowały się części samochodowe i częściowo pocięte pojazdy.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że auta zostały skradzione na terenie Niemiec, Austrii i Polski w drugiej połowie tego roku. Policjanci zatrzymali trzy osoby: niemiecko-libańskie rodzeństwo w wieku 34 i 36 lat oraz 46-letnią obywatelkę Słowacji.

Obecnie policjanci i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Śledztwo w tej sprawie prowadzą Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu oraz Prokuratura w Karlsruhe. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło:
Zobacz więcej