Petru: Nowoczesna zniknęła jako samodzielny byt, rozmyła się w PO

Lider ugrupowania Teraz! podczas konferencji prasowej w Sejmie (fot. PAP/Rafał Guz)

Jeśli do wyborów do Parlamentu Europejskiego nie zawiąże się szeroka koalicja, również z PSL i SLD, partia Teraz! wystartuje w nich samodzielnie; Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej nie była szeroką koalicją i dlatego nie sprawdziła się w wyborach samorządowych – powiedział lider Teraz! Ryszard Petru.

40 byłych działaczy Nowoczesnej przechodzi do Teraz!

Około 40 byłych działaczy Nowoczesnej z zachodniopomorskich struktur tej partii zasili szeregi nowego ugrupowania Ryszarda Petru i Joanny...

zobacz więcej

Petru był pytany w radiu RMF FM, czy do wyborów do Parlamentu Europejskiego jego nowe ugrupowanie wystartuje w koalicji, czy samodzielnie.

– Jeżeli nie będzie szerokiego bloku, w którym widziałbym PSL i SLD, to nie widzę sensu węższej koalicji, bo ta węższa koalicja (Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej) w moim przekonaniu się nie sprawdziła w wyborach samorządowych. Nowoczesna zniknęła jako samodzielny byt, rozmyła się w PO, natomiast wynik do sejmików jest znany – w połowie rządzi PiS, w połowie – PO. Nie ma sensu taka koalicja, bo ona nie jest szeroką koalicją – ocenił polityk.

Dopytywany, czy partia Teraz! wystartuje w wyborach do PE samodzielnie, Petru odpowiedział: „Oczywiście, że tak, taki jest plan”.

– Zakładałem Nowoczesną od zera i jeszcze mniej wierzono (w powodzenie), mówiono, że nie ma szans – mówił Petru. Dodał, że dostrzega miejsce na scenie politycznej po Nowoczesnej, którą „opuszcza pewna grupa elektoratu”.

W połowie listopada były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru oraz była posłanka tego ugrupowania Joanna Scheuring-Wielgus utworzyli nową partię – Teraz!. Jego filarami mają być gospodarka i społeczeństwo; 9 grudnia odbędzie się konwencja założycielska.

źródło:

Zobacz więcej