RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Piotr Misiło opuszcza Nowoczesną. „Liczyłem na proces przed sądem koleżeńskim”

Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka poinformował, że zarząd Nowoczesnej podjął uchwałę, na mocy której Piotr Misiło został wykluczony z partii. Wcześniej na konferencji prasowej Misiło oznajmił, że opuszcza Nowoczesną i będzie posłem niezrzeszonym. – Liczyłem na proces przed sądem koleżeńskim, ale szefowa partii Katarzyna Lubnauer podjęła decyzję, aby to zarząd mnie wyrzucił – oświadczył były już poseł Nowoczesnej.

Lubnauer: Misiło ma jeszcze kilka godzin na honorowe wyjście

Przed zebraniem zarządu krajowego Nowoczesnej Piotr Misiło ma jeszcze kilka godzin na honorowe wyjście – powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna...

zobacz więcej

W poniedziałek Misiło został zawieszony w prawach członka Nowoczesnej, o czym poinformowała przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer. Złożyła też wniosek do sądu koleżeńskiego o usunięcie go z partii.

Szefowa Nowoczesnej argumentowała, że poseł „niszczy Koalicję Obywatelską przez swoje osobiste ambicje”. W czwartek po posiedzeniu klubu podtrzymała stanowisko ws. Misiły.

Decyzja Lubnauer miała związek z wywiadem, którego jej partyjny kolega udzielił „Rzeczpospolitej”. Ocenił w nim m.in., że Lubnauer jako przewodniczącej partii zabrakło doświadczenia, a Nowoczesna znalazła się w kryzysie.

Misiło odniósł się do sposobu, w jaki został potraktowany przez szefową Nowoczesnej. – Nie sądziłem, że liberalna, demokratyczna partia zechce pozbyć się swojego członka, wyrzucając go z partii i to jeszcze za pomocą głosowania SMS-owego – zaznaczył.

– Jestem posłem niezrzeszonym, ponieważ jest to dla mnie zupełnie nowa sytuacja, której nie spodziewałem się w dniu wczorajszym. Liczyłem na proces przed sądem koleżeńskim, ale jak usłyszałem od jednego z kolegów, pani Katarzyna się bała, bo jeszcze mógłbym przekonać swoimi argumentami sąd koleżeński i mógłbym zostać niewyrzucony z partii, więc podjęła decyzję, aby to zarząd mnie wyrzucił – powiedział Misiło.

Spytany o to, jak długo planuje pozostać posłem niezrzeszonym, stwierdził, że „ten miesiąc, który został do końca roku, to jest dobry czas, aby w gronie najbliższych, podczas świąt, zastanowić się o swojej przyszłości, nie tylko politycznej, ale w ogóle”.

Misiło zaznaczył także, że w ramach Koalicji Obywatelskiej konieczna jest ściślejsza integracja.

– Koalicja Obywatelska osiągnęła sukces i przyszłość Nowoczesnej jako autonomicznej, podmiotowej partii widzę tylko i wyłącznie w ramach Koalicji Obywatelskiej. Uważam, że innej drogi nie ma – powiedział.

Podkreślił, że tylko „duży blok wyborczy może wygrać z PiS-em”. – Dlatego będę zachęcał moich kolegów i koleżanki z byłej już partii, a także innych środowisk, aby integrowali się w ramach Koalicji Obywatelskiej – stwierdził.


źródło:
Zobacz więcej