Raport

#FabrykahejtuPO

Ambasador Polski wezwany do rosyjskiego MSZ

Litery „s” w słowie Rosja zostały zapisane czcionką przypominającą tę, której używała w czasie wojny niemiecka formacja nazistowska SS (fot. TVP Info)

Ambasador Polski w Moskwie Włodzimierz Marciniak został wezwany do rosyjskiego ministerstwa Spraw Zagranicznych. Powodem wezwania ma być grafika „Achtung Russia!”umieszczona w środę w programie „Minęła 20” w TVP Info.

Ukraina oskarża Rosję o blokowanie portów na Morzu Azowskim

Służby portowe na zaanektowanym przez Rosję Krymie zapewniły, że nie jest prawdą, by okręty ukraińskie płynące na Morze Azowskie były blokowane....

zobacz więcej

W środę w programie „Minęła 20” w TVP Info zaproszeni goście rozmawiali o konflikcie rosyjsko-ukraińskim na Morzu Azowskim.

Podczas trwania programu na ekranie w studio została wyświetlona grafika z napisem „Achtung Russia!” i twarzą prezydenta Rosji Władimira Putina umiejscowioną na skrzyżowanych kościach. Grafika przypominała czaszkę umieszczaną na niebezpiecznych produktach. Ponadto litery „s” w słowie Rosja zostały zapisane czcionką przypominającą tę, której używała w czasie wojny niemiecka formacja nazistowska SS.

Polskie Radio poinformowało, że ambasador Polski w Moskwie Włodzimierz Marciniak został wezwany do ministerstwa spraw zagranicznych Rosji.

źródło:
Zobacz więcej