RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ukraina wprowadza zakaz wjazdu dla mężczyzn z Rosji

Ukraina ograniczyła prawo wjazdu do kraju dla mężczyzn z obywatelstwem Rosji w wieku 16-60 lat – oświadczył szef Straży Granicznej Ukrainy. Petro Cyhykał brał udział w naradzie poświęconej wzmocnieniu obronności w związku z atakiem Rosji na ukraińską marynarkę wojenną.

Ukraina: Straż graniczna zamyka wjazd na Krym dla obcokrajowców

Straż Graniczna Ukrainy zamyka wjazd na zaanektowany przez Rosję Krym dla obcokrajowców; na półwysep będą mogli wjechać wyłącznie obywatele...

zobacz więcej

– Są to działania, które nie pozwolą Federacji Rosyjskiej na formowanie tutaj oddziałów prywatnych armii, które w rzeczywistości reprezentują siły zbrojne FR i nie pozwolą im (Rosjanom) na powtórkę operacji, które starali się przeprowadzić w 2014 r. – powiedział uczestniczący w naradzie prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Cyhykał wyjaśnił, że ograniczenia wobec Rosjan będą obowiązywały w czasie stanu wojennego, który ma trwać na Ukrainie do 26 grudnia. Zastrzegł, że nie będą one także stosowane wobec obywateli rosyjskich, którzy przybędą do jego kraju np. w związku z pogrzebem bądź w ramach misji humanitarnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej