Niezwykłe znalezisko w Izraelu. Odkryto pierścień Poncjusza Piłata

Za autentycznością znaleziska przemawia m.in. fakt, że ten typ pierścienia był właściwy dla klasy ekwitów, do której należał Poncjusz Piłat (fot. Hebrew University)

Żydowscy uczeni odkryli pierścień Piłata. Znaleziono go już 50 lat temu w pobliżu Betlejem, ale dopiero teraz przy użyciu specjalnej technologii udało się odczytać wyryte na nim imię.

Niezwykły zabytek z czasów neolitu odnaleziony na Zachodnim Brzegu

Kamienna maska sprzed 9 tys. lat została odnaleziona na Zachodnim Brzegu. O odkryciu poinformował Urząd Starożytności Izraela (IAA). To jedno z...

zobacz więcej

Zdaniem prof. Dany'ego Schwartza z Uniwersytetu Hebrajskiego jest wysoce prawdopodobne, że pierścień ten należał do piątego prefekta Judei, którego znamy z Ewangelii. Piłat to imię rzadko występujące w tym regionie. Praktycznie rzecz biorąc nie znamy tam żadnego innego Piłata z I w.

Pierścień jest wykonany z brązu i był używany na co dzień jako pieczęć. Posługiwał się nim albo sam Piłat, albo jakiś wysoki urzędnik uprawniony do używania jego pieczęci. Jak podaje dziennik „Haaretz”, za autentycznością znaleziska przemawia również fakt, że ten typ pierścienia był właściwy dla klasy ekwitów, do której należał Poncjusz Piłat.

źródło:
Zobacz więcej