RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka PO: Musimy poszerzyć zasięg TVN, żeby wygrać

– Pytaniem dzisiejszego spotkania powinno być (…) w jaki sposób poszerzyć odbiorców TVN? Ja wiem, że to jest płatny, ja wiem, jaka jest sytuacja, tylko powinniśmy docierać do większej ilości. Moim zdaniem - nie jestem specjalistą - to była główna przyczyna, że my tylko w głównych miastach odnieśliśmy większy sukces – mówiła podczas konferencji PO w Sejmie na temat mediów publicznych posłanka tej partii Małgorzata Chmiel.

TVN wykorzystał pracę rysowniczki bez jej zgody i „nagrodził” ją blokadą na Facebooku

TVN w jednym ze swoich felietonów wykorzystał bez pytania pracę artystki „Rynn rysuje”. Rysowniczka udostępniła fragment materiału na swoim...

zobacz więcej

Platforma Obywatelska zorganizowała we wtorek w Sejmie konferencję na temat mediów publicznych w Polsce. W jej trakcie przemawiali działacze Platformy i specjaliści od analizy medialnej.

Po półtorej godziny przemówień i analiz treści telewizyjnych głos zabrała posłanka PO Małgorzata Chmiel.

Na początku swojej wypowiedzi Chmiel oznajmiła, że „mniejsze miejscowości” w Polsce nie mają dostępu do treści przekazywanych przez telewizję komercyjną TVN. – W związku z czym odbierają tylko tę propagandę – mówiła.

W pewnym momencie swojego przemówienia posłanka Platformy stwierdziła, że „pytaniem dnia” powinno być, „jak poszerzyć grono odbiorców TVN”. Jak tłumaczyła, im większe grono odbiorców tej telewizji, tył „większy sukces PO”.

Podczas tej samej konferencji przemawiała też dziennikarka „Gazety Wyborczej” Eva Ivanova, która zachęcała do składania pozwów przeciwko dziennikarzom TVP.

– Zastanawiając się, w jaki sposób można tu i teraz wpływać na to, jak ci dziennikarze się zachowują, sądzę, że oprócz metody pisania skarg, która ma charakter symboliczny, taką metodą jest występowanie na drogę prawną. Zachęcałabym państwa do tego. Do tego, aby zakłócać komfort osób, które manipulują, naruszają czyjeś dobra osobiste. Bo to jedyna metoda i dowód, żeby pokazać, że instytucje, które stoją na straży etyki mediów, nie spełniają swojej roli – stwierdziła dziennikarka „GW”.

źródło:
Zobacz więcej