„Jestem dumny, że będę reprezentować Polskę na torach Formuły 1”

Rpbert Kubica wróci do Formuły 1 w następnym sezonie (fot. PAP/EPA/SRDJAN SUKI)

„Współpraca między PKN Orlen, a Williams Martini Racing to świetna wiadomość. Nie mogę doczekać się powrotu do F1, jestem dumny, że będę reprezentować Polskę na torach Formuły 1, jeżdżąc bolidem z logotypem naszego narodowego koncernu” – oświadczył Robert Kubica, cytowany w komunikacie koncernu.

PKN Orlen oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing

Koncern naftowy PKN Orlen został oficjalnym partnerem Williamsa, zespołu Formuły 1. Kierowcą brytyjskiego teamu w sezonie 2019 będzie Robert...

zobacz więcej

PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing, gdzie w przyszłym sezonie będzie jeździł Polak Robert Kubica, który po latach powraca do zmagań na torze w najwyższej klasie wyścigów.

– Nikt chyba nie wierzył, że taka historia jest możliwa – mówił wcześniej Kubica, który w lutym 2011 r. doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku.

Z okazji podjęcia współpracy polskiego koncernu z teamem Kubicy, PKN Orlen na swoim oficjalnym profilu na Twitterze zamieścił powitalne wideo rajdowca.

– Bardzo miło jest mi powitać PKN Orlen jako partnera Williams Racing na sezon 2019. Będę reprezentował Polskę na całym świecie po raz kolejny w moim powrocie do Formuły 1. Tym razem jest to bardzo specyficzny moment, ponieważ będziemy reprezentować Polskę razem – ja z PKN Orlen. Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia na torze – powiedział na nagraniu Robert Kubica.

Logotyp Orlenu znajdzie się na bolidach oraz kombinezonach zawodników. Na współpracę koncern ma przeznaczyć ok. 100 mln zł. Pierwszy w historii Polak startujący w Formule 1 zadebiutował podczas Grand Prix Węgier w 2006 r. Stanął także na najwyższym stopniu podium na Grand Prix Kanady 2008. Był też laureatem Trofeum Lorenzo Bandiniego za 2007 r. W 2008 r. został wybrany najlepszym sportowcem Polski.

W latach 2013–16 startował w rajdowych mistrzostwach świata, a w debiutanckim sezonie, za kierownicą Citroena DS3 RRC, został mistrzem świata klasy WRC 2.

źródło:
Zobacz więcej