Temperatury szaleją. W weekend mroźna zima, po nim – ciepła wiosna

Prognoza pogody na najbliższe dni (fot. EPA/PAP)

Jak podają synoptycy, pogodę w Polsce kształtuje silnie rozbudowany wyż i głęboki niż. W najbliższe noce temperatura spadnie do -11 st., jednak w przyszłym tygodniu czeka nas ocieplenie. Termometry wskażą nawet 12 stopni.

Klimat w Polsce się zmienia. Ekstremalnie ciepłe lata, deszczowe zimy

– Czekają nas ekstremalnie ciepłe sezony letnie oraz szare, deszczowe zimy z epizodami dwutygodniowych mrozów, poprzedzonych czasem opadami śniegu...

zobacz więcej

Weekend będzie chłodny. Temperatura minimalna w piątek wyniesie od -11 st. na wschodzie do 1 st. na zachodzie. W sobotę w zachodniej połowie kraju spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem, a na Pomorzu Zachodnim także deszcz.

Miejscami będzie padać marznący deszcz, powodujący gołoledź. Od -11 st. na wschodzie do 1 na zachodzie; nad morzem ok. 2 st.

W niedzielę temperatura wzrośnie, będzie od -8 st. na Podlasiu do 2 na zachodnim wybrzeżu.

Rysie, misie i wataha wilków. Drapieżniki na spacerze w Beskidzie Śląskim [WIDEO]

Spacerującą po górach wilczą watahę, rysie, a nawet niedźwiedzia zarejestrowały wideopułapki umieszczone w lasach Beskidu Śląskiego. Ekolodzy ze...

zobacz więcej

W poniedziałek pojawią się opady deszczu, miejscami marznące i powodujące gołoledź. Od -3 st. na północnym wschodzie do 4 na zachodzie. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie do 11 st. na południowym zachodzie.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 0 st. na północnym wschodzie do 7 na zachodzie. Temperatura maksymalna od 4 st. na Suwalszczyźnie do 10 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Środa będzie ciepła. Temperatura minimalna od -1 st. na Suwalszczyźnie do 5°C na Śląsku. Temperatura maksymalna od 2 st. na Suwalszczyźnie do 12 st. na południowym zachodzie.

źródło:
Zobacz więcej