RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany traktorzysta wjechał w płot i usnął. Obudzili go policjanci

Traktorzysta miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie (fot. Wiki/cc)

Ponad cztery promile alkoholu w organizmie miał 38-latek, który wjechał traktorem w ogrodzenie posesji i zasnął. W takim stanie znaleźli go jarocińscy policjanci. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Koza w bagażniku, a za kierownicą pijany 18-latek

Pijanego, 18-letniego kierowcę zatrzymali w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie) funkcjonariusze drogówki. Chłopak miał w organizmie ponad 1,5...

zobacz więcej

Do incydentu doszło we wtorek w miejscowości Kadziak w gminie Jarocin. Ze zgłoszenia, które odebrał dyżurny jarocińskiej komendy policji, wynikało, że kierowca ciągnika rolniczego uszkodził ogrodzenie posesji.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, znaleźli kierowcę traktora w kabinie. Okazało się, że śpi. Obudzony przez mundurowych nie krył zdziwienia ich widokiem. Ponieważ rozsiewał wokół siebie zapach alkoholu, policjanci poddali go badaniu alkomatem.

Wynik, który pojawił się na wyświetlaczu przyrządu do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, wprawił mundurowych w osłupienie. Okazało się, że mężczyzna ma go w sobie 1,99 mg/l, co daje 4,2 promila w organizmie.

38-latek usłyszy zarzut z artykułu 178a kk. Za popełnione przestępstwo grożą mu dwa lata pozbawienia wolności. Mężczyzna straci też uprawnienia do kierowania na okres minimum trzech lat. Grozi mu też wysoka grzywna.

źródło:
Zobacz więcej