TVN wykorzystał pracę rysowniczki bez jej zgody i „nagrodził” ją blokadą na Facebooku

Praca wyciekła, wbrew woli artystki, z zamkniętej grupy dla jej fanów (fot. FB)

TVN w jednym ze swoich felietonów wykorzystał bez pytania pracę artystki „Rynn rysuje”. Rysowniczka udostępniła fragment materiału na swoim Facebooku. Teraz informuje, że Facebook zablokował jej konto, bo roszczenia zgłosiła stacja TVN.

„Wyemitowany materiał manipuluje odbiorcą”. Policja zarzuca TVN24 kłamstwa

„Wyemitowany w dniu 26 listopada br. program „Czarno na białym” na antenie stacji TVN manipuluje odbiorcą, kreując negatywny wizerunek policjantów....

zobacz więcej

We wrześniu w „Dzień Dobry TVN” został opublikowany felieton „Czy Twój dom jest naprawdę polski?”. Filip Chajzer nawiązuje w nim do pracy artystki „Rynn Rysuje”.

Stacja telewizyjna nie zwróciła się do autorki z zapytaniem, czy pracę może wykorzystać. Praca wyciekła, wbrew woli artystki, z zamkniętej grupy dla jej fanów.

Rysowniczka po publikacji felietonu postanowiła dodać jego fragment na swoim Facebooku. Teraz poinformowała, że jej konto zostało zablokowane na trzy dni, bo została zgłoszona przez TVN.

„W absurdach dnia dzisiejszego: Facebook blokuje mi konto na 3 dni, bo TVN zgłosił ten fragment Dzień Dobry TVN, który wrzuciłam na swój profil. Tak, ten, w którym Filip Chajzer mówi o mnie i o moim rysunku. Który DDTVN wykorzystało bez pytania na swoim Instagramie” – napisała „Rynn” z zapasowego konta na swojej grupie.

„Dzień Dobry TVN” poinformowało na Facebooku, że jest w stałym kontakcie z artystką. „Drodzy Widzowie, chcemy Was poinformować, że jesteśmy w stałym kontakcie z Rynn i ustalamy z nią warunki przyszłej współpracy. Autorka otrzymała już od nas stosowne przeprosiny za zaistniałą sytuację, a zgodnie z informacją, którą otrzymaliśmy od Facebooka, jej dostęp do fanpage'a powinien zostać niebawem przywrócony” – napisano.

Rysowniczka zaznacza jednak, że „nie padło słowo przepraszam”, a tym bardziej nie było nic „o warunkach współpracy”.

„(...) Ani nie padło słowo »przepraszam«, ani tym bardziej nic o warunkach współpracy ;) Zresztą nie wiem, czy chciałabym z nimi współpracować, chyba nie. Bana mam dalej.” – napisała na swojej grupie „Rynn”.

źródło:
Zobacz więcej