Rzecznik Departamentu Stanu o liście Mosbacher: Nie będę tego komentować

Ambasador Mosbacher świetnie reprezentuje Departament Stanu i rząd Stanów Zjednoczonych w Polsce – zapewnia Heather Nauert (fot. TT)

– Ambasador Mosbacher świetnie reprezentuje Departament Stanu i rząd Stanów Zjednoczonych w Polsce. Co się tyczy listu, nie będę tego komentowała – oświadczyła rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu w odpowiedzi na pytanie o pismo ambasador USA do premiera Morawieckiego.

„New York Times” o liście Mosbacher: Wielu uznało ton pisma i literówki za oznakę braku szacunku

List, który ambasador USA w Polsce miała wysłać do premiera, wzbudził gniew w polskich mediach społecznościowych – pisze „New York Times”. Gazeta...

zobacz więcej

Dziennikarz agencji AP, który podczas konferencji prasowej rzecznik Departamentu Stanu zadał pytanie o list ambasador Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego, wskazał, że amerykańska ambasador w Polsce popełniła błędy w nazwiskach premiera i ministra spraw wewnętrznych, ponadto ton listu został w Polsce źle odebrany. Nauert odpowiedziała, że docenia pracę przedstawicielki USA nad Wisłą.

– Ambasador Mosbacher świetnie reprezentuje Departament Stanu i rząd Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dodam, że ma polskie pochodzenie. Podziela również nasze idee i wartości. Wartości te obejmują również miłą państwa sercu wolność prasy – oświadczyła.

– Co się tyczy listu, nie będę tego komentowała – dodała rzecznik.

źródło:
Zobacz więcej