RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biedroń rezygnuje z mandatu radnego Słupska

Wcześniej polityk zapowiadał, że nie zrobi tego aż do wyborów do PE na wiosnę 2019 r. (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Były prezydent Słupska Robert Biedroń zrezygnował z mandatu radnego w mieście. Wcześniej polityk zapewniał, że będzie pełnił mandat do wyborów do Parlamentu Europejskiego – podaje portal gp24.pl

Robert Biedroń nie będzie kandydować na prezydenta Słupska

Robert Biedroń ogłosił, że nie zamierza ponownie ubiegać się o urząd prezydenta Słupska. Z jego poparciem ma kandydować na to stanowisko jego...

zobacz więcej

Rezygnacja Biedronia wpłynęła na biurko przewodniczącej rady miejskiej. Jeszcze tydzień temu, na sesji inaugurującej kadencję, polityk był obecny na posiedzeniu.

Biedroń dostał się do rady z osiedla Niepodległości. Zagłosowało na niego 2781 osób, najwięcej w mieście. Wcześniej polityk zapewniał, że będzie pełnił mandat do wyborów do Parlamentu Europejskiego. W podobnym tonie wypowiadała się następczyni Biedronia na stanowisku prezydenta Słupska – Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Z kolei przeciwnicy Biedronia podnosili, że głos na polityka jest głosem straconym. Zdaniem posła PO Zbigniewa Konwińskiego start Biedronia w wyborach na radnego stanowił oszustwo wobec wyborców.

Nie jest pewne, kto przejmie mandat po Biedroniu. Startujące w wyborach Katarzyna Dobkowska i Mirosława Sagun-Lewandowska dostały po 189 głosów. Pierwsza była do tej pory urzędniczką ratusza, więc nie mogłaby być jednocześnie radną.

źródło:
Zobacz więcej