Dopalacze wysłane pocztą. Funkcjonariusze KAS przejęli przesyłkę

Za wprowadzanie do obrotu i handel tymi substancjami grozi do ośmiu lat więzienia (fot. KAS, zdjęcie ilustracyjne)

Prawdopodobnie dopalacze wykryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi w przesyłce w urzędzie pocztowym w Koluszkach. Za wprowadzanie do obrotu i handel tymi substancjami grozi do ośmiu lat więzienia.

Otruł czteroletniego synka i siebie: nowe fakty

Jest śledztwo po tragedii na warszawskim Bemowie. W niedzielę na sali zabaw zmarł 35-letni mężczyzna i jego 4,5-letni syn. Mężczyzna przyszedł tam...

zobacz więcej

O zdarzeniu poinformowała we wtorek PAP oficer prasowy Beata Bińczyk z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Jak wyjaśniła, na podstawie analizy dokumentów i obrazu rentgenowskiego funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli jedną z paczek. Znaleźli w niej 88 woreczków z suszem roślinnym, z białym proszkiem i beżową substancją krystaliczną, w sumie 962 g, a także 134 kapsułki, również wypełnione białym proszkiem.

– Wygląd oraz oznaczenia środków wskazywały, że przesyłka może zawierać nowe substancje psychoaktywne, zwane dopalaczami. Ostatecznie skład chemiczny zatrzymanych substancji określi ekspertyza przeprowadzona w specjalistycznym laboratorium – poinformowała.

Przypomniała, że zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadzanie do obrotu i obrót nowymi substancjami psychoaktywnymi zagrożony jest grzywną i karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

źródło:

Zobacz więcej