Radosław Sikorski rozmawia z Janem Kulczykiem [CAŁE NAGRANIE]

Portal tvp.info publikuje pełen zapis rozmowy byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z miliarderem Janem Kulczykiem. Na nagraniu z maja 2013 r. z restauracji Amber Room Kulczyk i Sikorski rozmawiają m.in. o Romanie Giertychu i tym, kogo „wykorzystali Rosjanie”. Ostrzegamy, że w trakcie nagranej rozmowy padają niecenzuralne słowa.

„On mówi: byłem młody, głupi”. Radosław Sikorski z Janem Kulczykiem o Romanie Giertychu

– Giertych teraz żałuje błędów, które popełnił w relacjach [z tobą] – mówił w rozmowie z najbogatszym Polakiem Radosław Sikorski. Szef MSZ w...

zobacz więcej

Po publikacji przez portal tvp.info fragmentów nieznanego dotąd nagrania rozmowy ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z najbogatszym Polakiem Janem Kulczykiem, publikujemy nagranie w całości.

W trakcie nagrania Kulczyk mówił m.in. o tym, kto „wykorzystał” Romana Giertycha. – Rosjanie o tym doskonale wiedzieli, że jak mnie ustrzelą, to nie będzie tego spiritus movens, który to wszystko (…) I Giertycha wykorzystali. Giertycha, tych wszystkich innych, wiesz… no co, faktycznie. Kaczmarek oczywiście był (…) dla mnie to są agenci rosyjscy – mówi na nagraniu miliarder.

Rozmowa odbyła się w maju 2013 r. w Pałacyku Sobańskich w restauracji Amber Room w Warszawie. Kulczyk na nagraniu próbuje lobbować za swoimi projektami energetycznymi. Rozmowa w znacznej mierze dotyczy też polityki.

źródło:
Zobacz więcej