„Chciałabym podziękować Polsce, całej Europie, moim tancerkom, rodzinie, przyjaciołom i Bogu”

– Nie wierzę, absolutnie nie wierzę w to, co się stało. Pierwszy raz Polska w całej swojej historii wygrała Eurowizję i ja naprawdę nie wierzę w to, gdzie się teraz znajduję. Jest to dla mnie ogromny szok – stwierdziła Roksana Węgiel po zwycięstwie w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Polka wygrała Eurowizję dla Dzieci

Reprezentantka Polski Roksana Węgiel wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, odbywający się w Mińsku. Polka zaśpiewała piosenkę „Anyone...

zobacz więcej

– Chciałabym podziękować Polsce, całej Europie, moim tancerkom, rodzinie, przyjaciołom i Bogu – powiedziała nastoletnia piosenkarka.

– Naprawdę jestem bardzo wdzięczna wszystkim moim fanom, bo gdyby nie wy, tobyśmy nie wygrali – stwierdziła 13-latka, która zaśpiewała piosenkę „Anyone I Want to Be”.

Zwyciężczyni konkursu została wyłoniona na podstawie głosów oddanych przez narodowe jury i telewidzów.

Spytana, czy ta wygrana jest w imię spełniania marzeń – co było tematem wykonywanego przez nią utworu – odparła: „Tak, i też robię to dla Polaków”.

Roksana Węgiel pochodzi z Jasła. Jest zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”. Zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu, gdy miała osiem lat.

teraz odtwarzane
Roksana Węgiel wygrała Eurowizję dla Dzieci

źródło:
Zobacz więcej