Polka wygrała Eurowizję dla Dzieci

Reprezentantka Polski Roksana Węgiel wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, odbywający się w Mińsku na Białorusi. 13-latka zaśpiewała piosenkę „Anyone I Want To Be”.

Roksana Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2018

Roksana Węgiel, zwyciężczyni pierwszej edycji „The Voice Kids”, będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji Junior. W tym roku konkurs odbędzie...

zobacz więcej

Roksana Węgiel należała do faworytek konkursu. Jej piosenka zdobyła dużą popularność w internecie. Występ młodej polskiej piosenkarki oklaskiwało 15 tysięcy widzów zebranych w hali widowiskowo-sportowej Mińsk-Arena oraz miliony przed telewizorami i w internecie.

Zwyciężczyni konkursu została wyłoniona na podstawie głosów oddanych przez narodowe jury i telewidzów. Swoje zwycięstwo zawdzięcza właśnie głosom telewidzów. W tegorocznym konkursie wystąpili przedstawiciele rekordowej liczby 20 państw, w tym debiutujące telewizje z Kazachstanu i Walii.

Roksana Węgiel pochodzi z Jasła. Jest zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”. Zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu, gdy miała osiem lat.

źródło:
Zobacz więcej