Zmarł Zbigniew Korpolewski. Aktor miał 84 lata

Zbigniew Korpolewski występował m.in. w Telewizji Polskiej w programie „Loża” (fot. TVP)

Zbigniew Korpolewski nie żyje. Prowadził m.in. w Telewizji Polskiej autorski program satyryczny „Loża”. Był także dyrektorem w stołecznym Teatrze „Syrena”. Pisał teksty dla Hanki Bielickiej oraz kabaretów „Dudek” i „Egida”. Aktor miał 84 lata.

Warszawski Cmentarz Bródnowski – ważne miejsce dla Polaków

Jeden z największych cmentarzy w Europie, na którym spoczywa ponad 1,2 miliona ludzi. Zostali pochowani w tym miejscu wybitni Polacy, o których...

zobacz więcej

Zbigniew Korpolewski urodził się 5 września 1934 r. w Tczewie. Był artystą estradowym , aktorem, reżyserem i prezenterem . Prowadził m.in. koncerty The Rolling Stones i The Animals. Wraz z Jerzym Połomskim, Ireną Kwiatkowską i jego partnerką życiową, Ireną Santor występował w Anglii, Australii, USA i Kanadzie.

Egzamin aktorski zdawał u Kazimierza Rudzkiego. Wraz z Tadeuszem Rossem występował w Telewizji Polskiej w autorskim programie satyrycznym „Loża”. Był dyrektorem Zakładu Widowisk Estradowych, wchodzącego w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Przed przejściem na emeryturę był dyrektorem w stołecznym Teatrze „Syrena”.

O śmierci ojca poinformowała nas jego córka dzwoniąc na platformę TWOJE INFO.

źródło:
Zobacz więcej