Festiwal programowania „HackYeah”. Premier wspiera polskie rozwiązania w informatyce

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę festiwal programowania „HackYeah” w Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo w Warszawie. Szef polskiego rządu m.in. rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowej imprezy szukają rozwiązań m.in. z dziedzin finansów, zdrowia i edukacji.

Wielkie kodowanie w stolicy. Będą zawody i robotyczne tańce

Europejski Tydzień Kodowania rusza już 6 października 2018 r. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników programowania do wspólnej zabawy i...

zobacz więcej

„HackYeah” to maraton informatyczny (hackathon), który rozpoczął się w sobotę i potrwa do niedzieli. W trakcie maratonu zespoły programistów i innych uczestników spróbują stworzyć gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów, będących jednocześnie zadaniami konkursowymi. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Premier w trakcie swojej wizyty rozmawiał z programistami, a także odwiedził stanowiska ministerstw m.in.: Obrony Narodowej, Finansów, Zdrowia, a także m.in. Banku PKO BP.

PKO BP jest jednym z partnerów wydarzenia, oprócz niego są także m.in. PKN Orlen, Totalizator Sportowy, projekt GovTech Polska, czy Visa.

Bank PKO BP tłumaczy, że filarem jego strategii jest cyfryzacja. „Platforma rozwoju innowacji »Let's Fintech with PKO Bank Polski« jest partnerem głównym wydarzenia, opiekunem jednej z trzech głównych ścieżek – finanse i inwestycje, oraz autorem dedykowanego zadania w zakresie otwartej bankowości. Pula nagród dla zwycięzców zadania od PKO Banku Polskiego wynosi 60 tys. zł, a autorzy najciekawszych pomysłów mogą liczyć na przetestowanie swojego rozwiązania w systemach banku” – poinformował bank w komunikacie.

źródło:

Zobacz więcej