RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

ABW uruchomiła stronę Centrum Prewencji Terrorystycznej

ABW  uruchomiła stronę Centrum Prewencji Terrorystycznej  (fot. źródło: ABW)
ABW uruchomiła stronę Centrum Prewencji Terrorystycznej (fot. źródło: ABW)

Najnowsze

Popularne

Powstałe w maju 2018 r. Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW utworzyło stronę internetową na swój temat. Pod adresem tpcoe.gov.pl – od inicjałów angielskiej nazwy Terrorism Prevention Centre of Excellence można znaleźć informacje o aktywnościach Centrum w kraju i na świecie.

Rząd planuje powołać służbę kontrterrorystyczną

W Policji wydzielona zostanie służba odpowiadająca za prowadzenie działań kontrterrorystycznych – przewiduje projekt nowelizacji ustawy o Policji...

zobacz więcej

CPT Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego podało, że do tej pory – od maja – odbyły się dwa spotkania krajowe dotyczące prewencji terrorystycznej dla zainteresowanych tą tematyką – w Krakowie i Warszawie.

Poza granicami kraju przedstawiciele CPT ABW uczestniczyli w kilku spotkaniach międzynarodowych, m.in. w Pradze, czy w Berlinie we wrześniu na temat radykalizacji w więzieniach oraz dwustronnych – m.in. ze stroną chorwacką w Krakowie i Zagrzebiu, a wraz z Chorwatami z francuską (DGSI i UCLAT) w Paryżu i fińską w listopadzie w Helsinkach.

Centrum weźmie też udział w organizowanym w marcu w Canberrze w Australii spotkaniu w ramach programu PO WER z Australijską Służbą Bezpieczeństwa i Wywiadu, Narodowym Centrum Oceny Ryzyka, Departamentem Spraw Wewnętrznych, Centrum Koordynacji Zwalczania Terroryzmu, Centrum Analiz i Sprawozdawczości Finansowej oraz Policją Federalną – wynika z informacji na stronie.

Przez stronę Centrum zachęca też do podjęcia pracy na jego rzecz.

„Praca w Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego to możliwość wykorzystania nabytych umiejętności i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa państwa, terroryzmu, a przede wszystkim realizacja pasji w służbie interesowi RP. To także pełnienie misji ważnej i niosącej za sobą obowiązek w czasach, w których bezpieczeństwo stało się odpowiedzialnością nas wszystkich” – zachęcają autorzy strony.

Przygotowano informacje aplikacyjne dla potencjalnych trenerów, pracowników naukowych i osób zainteresowanych tematyką przeciwdziałania terroryzmowi.

Nie przestała działać strona antyterroryzm.gov.pl prowadzona od dawna przez ABW z informacjami m.in. o CAT – Centrum Antyterrorystycznym ABW, z poradnikami i publikacjami na temat zagrożeń terroryzmem i działań antyterrorystycznych, informacjami prawnymi o zwalczaniu terroryzmu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej