RAPORT

Tusk kontra Tusk

Były dziennikarz TVN: Jeżeli władza nie będzie respektowała prawa, to władzę zmieni ulica [WIDEO]

Witold Gadowski, były dziennikarz TVN, obecnie wiceprezes SDP, pojawił się na procesie z Axel Springer. Przed budynkiem sądu wystosował groźbę w kierunku rządzących. – Jeżeli obecna władza nie będzie respektowała prawa Polaków do gospodarzenia we własnym domu, to tę władzę również zmieni ulica – krzyknął Gadowski.

Giertych: Zaprzyjaźnię się z każdym, kto obali rząd PiS

- Poglądy na kwestie ideowe są dziś wtórne – przyznaje bliski Platformie Obywatelskiej Roman Giertych. Pełnomocnik Donalda Tuska radzi Barbarze...

zobacz więcej

W piątek w Sądzie Okręgowym w Warszawie miał rozpocząć się proces o naruszenie dóbr osobistych, który dziennikarzowi śledczemu Witoldowi Gadowskiemu wytoczył niemiecko-szwajcarski koncern medialny Ringier Axel Springer.

Rozprawa jednak nie odbyła się, a tłumaczono to względami bezpieczeństwa.

Witold Gadowski, były dziennikarz TVN, aktualnie wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, po niedoszłej rozprawie rozmawiał z dziennikarzami i grupą 50 osób zebranych tego dnia w sądzie. Został zapytany m.in. o sprawę Barbary Poleszuk (skazanej na cztery miesiące bezwzględnego więzienia za napaść na policjanta, jej rodzina twierdzi że kobieta jedynie zadrapała funkcjonariusza).


Groźby Gadowskiego

– Jest to obrazek z cyklu „są w Polsce równi i równiejsi”, a my to musimy zmienić. Hasło ulica przestaje być złowieszcze – powiedział Gadowski i dodał, że „hasło ulica zaczyna znaczyć polska ulica”.

Dziennikarz stwierdził ponadto, że „ulica” może doprowadzić do tego, że Prawo i Sprawiedliwość straci władzę w Polsce. – Jeżeli obecna władza nie będzie respektowała prawa Polaków do gospodarzenia we własnym domu, to tę władzę również zmieni ulica – oznajmił.

Autorem filmu jest Paweł Zdun/pscp.tv.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej