RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„To były takie małe gangrenki, które zjadały nasze państwo”

– Sławomir Nowak krążył wokół tego tematu i Janusz Palikot, i oczywiście Paweł Graś wszystko wiedział. Jak oni wiedzieli, to tym bardziej Donald Tusk wiedział – powiedział Jarosław Porwich z WiS, komentując zeznania przed komisją śledczą Elżbiety Chojny-Duch, byłej wiceminister finansów w rządzie Donalda Tuska. – To były takie małe gangrenki, które zjadały nasze państwo – dodał poseł WiS.

Sensacyjne zeznania wiceminister z rządu PO-PSL przed komisją ds. VAT. Zobacz całe przesłuchanie

W środę przed komisją śledczą ds. VAT jako świadek zeznawała Elżbieta Chojna-Duch. Jej zeznania śmiało można określić jako sensacyjne. Wiceminister...

zobacz więcej

Politycy w TVP komentowali m.in. zeznania wiceminister finansów w rządzie PO-PSL, która przyznała, że w tamtych czasach najwięcej w kwestii kształtowania prawa podatkowego mieli do powiedzenia lobbyści.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk z PiS podkreśliła, że kiedy wiceminister Chojna-Duch ostrzegała, że budżet ucierpi na ówczesnych praktykach fiskalnych, skutkowało jej zwolnieniem. Dodała, że strata 250 mld zł, które wyciekły z budżetu przez dziurę VAT-owską, to konsekwencje państwa fasadowego.

– Wszystko wskazuje na to i można powiedzieć, że to już są twarde dowody: Sławomir Nowak krążył wokół tego tematu i Janusz Palikot, i oczywiście Paweł Graś wszystko wiedział. Jak oni wiedzieli, to tym bardziej Donald Tusk wiedział – stwierdził Jarosław Porwich z WiS.

– To były takie małe gangrenki, które zjadały nasze państwo – powiedział.

– Domagam się od rządu PiS, aby nie opowiadać, że teraz luka jest zamknięta, tylko, żeby te 250 mld znaleziono – powiedział Krzysztof Gawkowski z ruchu Roberta Biedronia i zwrócił uwagę, że te pieniądze mogłyby sfinansować kilkanaście programów 500 Plus.

źródło:
Zobacz więcej