„Król Lew” powraca do kin. Disney pokazuje zwiastun filmu

Premiera filmu odbędzie się 19 lipca 2019 roku (fot. Materiały prasowe)

„Król Lew” powraca. Disney opublikował w sieci pierwszy zwiastun filmu live-action „The Lion King”.W obsadzie znaleźli się m.in. Beyonce i James Earl Jones. Wielbiciele animowanych przygód lwa Simby będą mogli obejrzeć cały film w kinie już 19 lipca 2019 r.

„Wieniawa”. Losy adiutanta Piłsudskiego na dużym i małym ekranie

Najnowszy film Grzegorza Gajewskiego „Wieniawa” opowiada historię życia i śmierci generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, najbarwniejszej...

zobacz więcej

Jest to przedsmak wyczekiwanej produkcji opartej na kultowej animacji z 1994 r. Ci, którzy wychowali się na tym filmie pamiętają swoje łzy, uronione po śmierci Mufasy lub moment, kiedy młody Simba został pokazany królestwu sawanny. Dzięki reżyserowi Jon Favreau nowej odsłony „Księgi Dżungli” na nowo będzie można wrócić do tych wzruszeń.

W tej wersji filmowej widzowie będą mogli zobaczyć prawdziwe zwierzęta i odzwierciedlenie realnej afrykańskiej sawanny, ponieważ reżyser zrezygnował z pracowni animatorów.

Poza Beyonce i Jamesem Earl Jonesem w obsadzie pojawili się także: Donald Glover (Simba), Chiwetel Ejiofor (Skaza), Billy Eichner (Timon), Seth Rogen (Pumba).

Wcześniej fani animacji disnejowskich mogli już oglądać m.in. „Piękną i Bestię” i „Kopciuszka”, teraz będą mogli zobaczyć „Króla Lwa”, a w przyszłym roku swoją premierę będą miały także aktorskie wersje „Aladyna” i „Dumbo”.

źródło:
Zobacz więcej