RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gangsterzy z „Psycho Fans” podejrzani o handel dopalaczami

Zatrzymanie chuliganów handlujących dopalaczami (fot. CBŚP)
Zatrzymanie chuliganów handlujących dopalaczami (fot. CBŚP)

Sześć osób związanych z „Psycho Fans”, chuligańską bojówką Ruchu Chorzów, zatrzymali funkcjonariusze CBŚP w związku z handlem dopalaczami. Do kiboli należały specjalne „bunkry”, w których w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim sprzedawano syntetyczne narkotyki. Podobne punkty sprzedaży substancji odurzających buduje camorra w Neapolu.

Skorumpowani lekarze pomagali gangowi kiboli torpedować procesy

Od 100 do 500 zł płacili chuligani z bojówki Ruchu Chorzów lekarzom za fałszywe zaświadczenia, dzięki którym mogli odwlekać toczące się przeciw nim...

zobacz więcej

Akcja CBŚP ma związek z czerwcową likwidacją ostatnich w Polsce stacjonarnych sklepów z dopalaczami, działającymi w Kielcach i Ostrowu Świętokrzyskim. Kontrolowali je kibole z chuligańskiej bojówki Rychu Chorzów – „Psycho Fans”. Sklepy zmieniono w prawdziwe bunkry, aby utrudnić wejście policji i innym służbom, a pracownikom dać czas na zniszczenie obciążających materiałów. W podobny sposób swoje punkty sprzedaży narkotyków prowadzą w Neapolu członkowie camorry.

– Sklepy, które były wyposażone w specjalne śluzy, okna zabezpieczone specjalną konstrukcją z płyt OSB i metalową blachą grubości kilku milimetrów. Dodatkowo od środka zamontowano metalowe sztaby. Obiekty wyposażone były również w piece przeznaczone do spalenia dopalaczy, specjalne skrytki i sejfy do przechowywania dopalaczy oraz pieniędzy. Podczas tej akcji zatrzymaliśmy sześć osób, ale wiedzieliśmy, że to nie koniec sprawy – mówi portalowi tvp.info kom. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Policjanci białostockiego CBŚP współpracujący ze śledczymi z Prokuratury Regionalnej w Białymstoku zatrzymali na początku listopada kolejne dwie osoby, którym ogłoszono m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Ponownie śledczy uderzyli w tym tygodniu. Funkcjonariusze CBŚP wespół z kolegami z Chorzowa wkroczyli do kilku mieszkań na ternie tego miasta i zatrzymali cztery kolejne osoby związane ze zlikwidowanymi bunkrami. Zatrzymani są ściśle powiązani z „Psycho Fans”. W domu jednego z kiboli znaleziono poporcjowane, gotowe do sprzedaży substancje, które są najprawdopodobniej dopalaczami.

źródło:
Zobacz więcej