Trzaskowski o Wałęsie: Ma intelekt najwyższych lotów, jest niesłychanie szybki

Prezydent Warszawy chwali intelekt Lecha Wałęsy (fot. PAP/Tomasz Gzell/Roman Jocher)

– Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów – ocenił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, komentując zeznania z procesu Jarosława Kaczyńskiego z Lechem Wałęsą. Zdaniem nowego prezydenta stolicy Wałęsa wygrał „pojedynek” z prezesem PiS.

„Wałęsa stwierdził, że Kaczyński popełnił zbiorowe samobójstwo w Smoleńsku. To najpodlejsze słowa”

– Stwierdzenie Lecha Wałęsy, że Jarosław Kaczyński skłonił Lecha Kaczyńskiego, by popełnił zbiorowe samobójstwo w Smoleńsku, jest najbardziej podłe...

zobacz więcej

Po kilku godzinach zakończyła się rozprawa o ochronę dóbr osobistych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przeciw byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie. Chodzi o słowa Wałęsy, w których prezesa PiS oskarża o „wrobienie go” w agenturalną przeszłość.

W trakcie zeznań były prezydent Polski stwierdził, że Jarosław i Lech Kaczyńscy są odpowiedzialni za katastrofę w Smoleńsku.

Zeznania Wałęsy i Kaczyńskiego skomentował w TVN24 nowy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Dziwię się Jarosławowi Kaczyńskiemu, że próbuje z Lechem Wałęsą brać się na pojedynek, zwłaszcza na słowa. Wiadomo od samego początku, kto ten pojedynek przegra – stwierdził polityk.

– Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów – ocenił Trzaskowski.

źródło:
Zobacz więcej