RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Wałęsa stwierdził, że Kaczyński popełnił zbiorowe samobójstwo w Smoleńsku. To najpodlejsze słowa”

– Stwierdzenie Lecha Wałęsy, że Jarosław Kaczyński skłonił Lecha Kaczyńskiego, by popełnił zbiorowe samobójstwo w Smoleńsku, jest najbardziej podłe – ocenił w TVP Info dziennikarz Bronisław Wildstein, komentując proces o ochronę dóbr osobistych prezesa PiS przeciwko byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie.

Zmęczenie Wałęsy po kilku godzinach przesłuchania Kaczyńskiego. „Prosimy o odroczenie”

Po zakończeniu składania kilkugodzinnych zeznań prezes PiS Jarosław Kaczyński opuścił gmach gdańskiego sądu. Pełnomocnik Lecha Wałęsy wniósł o...

zobacz więcej

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa stawili się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. To rozprawa w procesie o ochronę dóbr osobistych z powództwa Kaczyńskiego przeciwko Wałęsie, który rozpoczął się w marcu. Sprawa dotyczy m.in. wypowiedzi byłego prezydenta, który zarzucił Kaczyńskiemu wydanie polecenia „wrobienia” go, przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL.

W trakcie zeznań były prezydent mówił o katastrofie smoleńskiej. Wałęsa stwierdził, że to Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za „wypadek smoleński”.

Do tych słów odniósł się w TVP Info publicysta Bronisław Wildstein. – Wałęsa zachował się tak jak zawsze, czyli powtarzał swoje najgorsze pomówienia i insynuacje, kłamstwa, nie mając żadnych faktów ani żadnych świadectw czy dowodów na ich rzecz – wskazywał dziennikarz.

Jak zaznaczał, słowa Wałęsy, w których obarcza odpowiedzialnością za zamach braci Kaczyńskich, są „podłe”. – Stwierdzenie najbardziej podłe, że Jarosław Kaczyński skłonił Lecha Kaczyńskiego, by popełnił zbiorowe samobójstwo w Smoleńsku. Nie ma na to żadnych dowodów. To nie pojawiło się nawet w tych zmanipulowanych raportach. Nie ma nic takiego. Pilot nie chciał lądować. To sprzeczne z faktami – mówił Wildstein.

Publicysta zeznania Wałęsy określił jako „bełkot”. – To jest bełkot. Sprawa jest dość oczywista, acz nie dla sądu. Nie można już bardziej udowodnić agenturalności komuś, niż zrobiono to Wałęsie – wskazał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej