RAPORT

Pogarda

„Kaczyński wygrywa tę rozgrywkę, Wałęsa ucieka w brudne metody”

Najnowsze

Popularne

– Jarosław Kaczyński wygrywa tę rozgrywkę, wykazując twarde nerwy i cierpliwość – powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz. – Mając tyle na sumieniu, Lech Wałęsa będzie coraz bardziej uciekał w brudne metody. Nie jest w stanie sobie poradzić z przeszłością – ocenił z kolei zachowanie byłego prezydenta, Lecha Wałęsy.

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa razem w gdańskim sądzie

– Nigdy przez całe życie nie próbowałem nikogo obrazić i ich (Jarosława i Lecha Kaczyńskich) też nie. Odpowiadam bo jestem pomawiany i atakowany....

zobacz więcej

Sprawa, tocząca się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, dotyczy m.in. wypowiedzi Wałęsy, że szef PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.

Jarosław Kaczyński zapytany o możliwość ugodowego zakończenia sporu powiedział, że jeśli Wałęsa przeprosił za kłamstwo, to „inne twierdzenia o obraźliwym charakterze mogą być przedmiotem pojednania”. Z kolei Lech Wałęsa stwierdził, że „nie ma się do czego przyznawać i wszystko podtrzymuje”.

– Zastanawiam się, na czym zależy w tej chwili Lechowi Wałęsie, bo ta sprawa go kompromituje – ocenił Tomasz Sakiewicz.

Wskazał, że „nawet dla największych zwolenników opozycji” jest to oczywiste, że „nikt Lechowi Kaczyńskiemu nie mógł kazać lądować w Smoleńsku, a już na pewno nie mógł tego wykonać Jarosław Kaczyński”.

– Wydaje się, że Lech Wałęsa przyjął taką taktykę, że wskakuje w błoto i chlapie – bo „może ktoś jeszcze się ochlapie jak będzie blisko, bo mi wszystko jedno, ja już w tym błocie tkwię po uszy, już chyba każde dziecko wie w tym kraju że byłem agentem SB” – mówił Sakiewicz.

Ocenił, że „Wałęsa, mając tyle na sumieniu, będzie uciekał coraz bardziej w brudne metody, bo on sobie z przeszłością nie jest w stanie już poradzić”.

– Natomiast Jarosław Kaczyński tę rozgrywkę wygrał wizerunkowo, bo wykazał twarde nerwy i cierpliwość, nie dał się wciągnąć w bijatykę. Reaguje tylko na to, na co absolutnie musi reagować, czyli na poniżanie prezydenta Polski, który był jego bratem – powiedział Tomasz Sakiewicz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej