Adam Nawałka trenerem Lecha Poznań. Zaczyna w poniedziałek

Były selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka (fot. REUTERS/Maxim Shemetov)

Adam Nawałka zostanie w poniedziałek trenerem Lecha Poznań. Jak informuje portal „Przeglądu Sportowego”, były selekcjoner reprezentacji Polski podpisze umowę, która obowiązywać będzie do końca sezonu 2020/21.

Jedyny selekcjoner, który pokonał Niemcy. Bilans Nawałki

Adam Nawałka poprowadził Polskę w 50. meczach w tym w ćwierćfinale Euro 2016 oraz w pamiętnym meczu, w którym Polska pokonała Niemcy 2:0.

zobacz więcej

Od kilku tygodni mówiło się o tym, że Lech Poznań chciałby sprowadzić na stanowisko trenera Adama Nawałka. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, były selekcjoner reprezentacji Polski w końcu osiągnął porozumienie z władzami „Kolejorza”.

Kontrakt nie został jeszcze podpisany, jednak ustalane są jego ostatnie szczegóły. W poniedziałek Lech Poznań ma oficjalnie ogłosić, że obsadzona została posada trenera.

Władze poznańskiego klubu, żeby osiągnąć sukces, postanowiły zainwestować w nowego trenera i jego sztab szkoleniowy ogromne pieniądze. Pensja byłego selekcjonera i jego współpracowników ma wynosić rocznie 5 mln zł – podał portal sport.pl.

Adam Nawałka ma zarabiać miesięcznie 150 tys. zł, co będzie nowym rekordem – poprzednim rekordzistą był Nenad Bjelica, który inkasował 130 tys. zł.

Były selekcjoner reprezentacji Polski podpisze umowę, która obowiązywać będzie do końca sezonu 2020/21.

źródło:
Zobacz więcej