Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Rabiej: Zeznania Chojny-Duch potwierdzają, że system VAT-owski był rozszczelniony

– Zeznania Elżbiety Chojny-Duch potwierdzają diagnozę, że system VAT-owski był rozszczelniony – powiedział w „Kwadransie politycznym” Paweł Rabiej z Nowoczesnej. W ten sposób odniósł się do zeznań byłej wiceminister finansów przed komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT.

Sensacyjne zeznania wiceminister z rządu PO-PSL przed komisją ds. VAT. Zobacz całe przesłuchanie

W środę przed komisją śledczą ds. VAT jako świadek zeznawała Elżbieta Chojna-Duch. Jej zeznania śmiało można określić jako sensacyjne. Wiceminister...

zobacz więcej

Zdaniem Rabieja zeznania Chojny-Duchy wymagają pogłębienia. – Część tego, co pani minister mówiła, potwierdza tę diagnozę, że system VAT-owski był rozszczelniony. Zresztą wiele ekspertyz to potwierdzało – stwierdził.

Rabiej przyznał, że lobbyści zawsze dążą do tego, by rozszczelnić system, ale mądre państwo potrafi się temu przeciwstawić.

– Rzeczywiście nie zawsze jest tak, że (lobbyści) muszą mieć wpływ na prawo i myślę, że pewna lekcja z tego płynie. Akurat te wątki wymagają w moim przekonaniu pogłębienia. Ja bym zadał tutaj dodatkowe pytania, bo one mogą być ciekawe – zaznaczył Rabiej.

W jego opinii członkowie komisji raczej słuchali tego z satysfakcją, zamiast drążyć temat.

– Uważam, że należy niestety drążyć temat KNF-u, bo VAT-VAT-em, ale to, co zasługuje dzisiaj na komisję, to jest niestety sytuacja wokół KNF-u i to, jak mogło w ogóle do niej dojść – ocenił Rabiej.

źródło:
Zobacz więcej