Jarosław Stawiarski wybrany na marszałka województwa lubelskiego

Jarosław Stawiarski jako wiceminister sportu i turystyki podczas ceremonii otwarcia kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)

Jarosław Stawiarski z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na marszałka woj. lubelskiego. W tajnym głosowaniu na Stawiarskiego głosowało 20 radnych; jego kontrkandydat, dotychczasowy marszałek województwa Sławomir Sosnowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, otrzymał 13 głosów.

Oficjalne wyniki w Lubelskiem. PiS przejmuje władzę w sejmiku

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 18 mandatów w 33-osobowym sejmiku woj. lubelskiego. Koalicja Obywatelska będzie miała siedmiu radnych, Polskie...

zobacz więcej

Stawiarski ma 55 lat. Jest absolwentem historii na UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat był nauczycielem, a także dyrektorem szkoły podstawowej nr 1 w Kraśniku.

W latach 2002-06 był starostą powiatu kraśnickiego, a w latach 2011-14 – zastępcą burmistrza Kraśnika. Od 2006 r., z przerwami, zasiada w ławach poselskich. Od 2015 r. pełnił funkcję wiceministra sportu i turystyki.

Wybór Stawiarskiego był zgodny z rekomendacją Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

W 33-osobowym sejmiku woj. lubelskiego w ostatnich wyborach PiS zdobyło 18 mandatów, Koalicja Obywatelska i PSL mają po siedmiu radnych, a SLD-Lewica Razem – jednego radnego.

źródło:

Zobacz więcej