Sprawa „niefiskalnej żarówki”. Mechanik winny, ale nie będzie ukarany

(fot. arch. PAP/Wojciech Pacewicz)

Mechanik spod Bartoszyc, który był obwiniony o to, że nie wystawił paragonu za wymianę żarówki w aucie, jest winny zarzucanego mu czynu, ale nie zostanie ukarany. Wyrok sądu I instancji jest prawomocny – poinformował Sąd Okręgowy w Olsztynie.

„Alarm!”: Radny PO z ogromnymi zaległościami podatkowymi i… bez żadnych konsekwencji

Czy można bez żadnych konsekwencji mieć dziesiątki tysięcy złotych zaległości podatkowych? Okazuje się, że jest to możliwe – odpowiadają autorzy...

zobacz więcej

Sprawa mechanika stała się głośna po tym, jak naczelnik urzędu skarbowego w Bartoszycach domagała się ukarania 600-złotowym mandatem mechanika, który wymienił żarówkę w aucie, nie wydając paragonu fiskalnego. O wymianę żarówki w samochodzie poprosiły, nie przedstawiając się wcześniej, pracownice skarbówki.

Sprawa była powszechnie komentowana i ostatecznie naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach wycofała apelację w sprawie mechanika. W związku z tym na wtorkowej rozprawie sąd okręgowy w Olsztynie pozostawił sprawę bez rozpatrzenia.

Uprawomocnił się tym samym wyrok sądu rejonowego w Bartoszycach, uznający Cezarego S. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Sąd w Bartoszycach odstąpił jednak od wymierzenia kary.

Mechanik został zwolniony od zapłaty kosztów sądowych, pokryje je Skarb Państwa.

źródło:

Zobacz więcej