RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie obiecywaliśmy, że zmienimy wszystkich urzędników w aniołów”

Ujawniona przez portal tvp.info tzw. taśma Grasia „pokazuje, jak szkodliwą władzą była władza PO” – ocenił w programie „Kwadrans polityczny” Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Zapewnił, że za rządów PiS obowiązują zupełnie inne standardy, co pokazuje szybka reakcja w sprawie wątpliwości dotyczących byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Jednak, jak dodał, nie da się „zmienić wszystkich urzędników w aniołów”.

Suski: Graś powinien być przesłuchany przez komisję śledczą ds. VAT

– Paweł Graś powinien być przesłuchany przez komisję śledczą ds. VAT – powiedział w Polskim Radiu 24 minister Marek Suski, szef gabinetu...

zobacz więcej

„Gazeta Wyborcza” napisała w zeszły wtorek, że w marcu 2018 r. ówczesny przewodniczący KNF Marek Chrzanowski zaoferował Czarneckiemu przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln zł – miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez szefa KNF prawnika. Czarnecki nagrał rozmowę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Po tym artykule szef KNF złożył dymisję, a min. Zbigniew Ziobro poinformował o wszczęciu dochodzenia.

– Prezes Jarosław Kaczyński nie dopuszcza do takich działań podczas rządów PiS, jakie były podczas rządów Platformy i PSL tuszowane, układane pod dywan – zapewnił Marek Suski.

Podkreślił, że urzędników są tysiące i „trudno brać odpowiedzialność za to, że ktoś popełni jakiś błąd, czy nie będzie prowadził jakichś rozmów, czy nawet nie weźmie łapówki”.

– My nie obiecywaliśmy, że nagle zmienimy wszystkich urzędników w aniołów. Tym bardziej, że to jest w większości odziedziczony po poprzednikach zespół ludzi – dodał.

Portal tvp.info podał w weekend, że dotarł do nagrania z 8 września 2013 r. z restauracji Sowa i przyjaciele rozmowy Jacka Protasiewicza (wówczas europosła PO), Tomasza Misiaka (biznesmena, byłego senatora PO) i Pawła Grasia (wówczas posła PO, rzecznika rządu) i Macieja Wituckiego (członka Rady Nadzorczej LOT). Jednym z tematów rozmowy był rosnący problemu ze ściągalnością VAT i działalnością mafii podatkowych.

– Tamto nagranie rzeczywiście pokazuje bezsilność państwa za czasów PO i uchyla kulisy tej bezsilności. Nie był to tylko taki przypadek „nicnierobienia”. Oni wiedzieli, że taki proceder jest, że Polska jest okradana, że Polacy są okradani. Wiedzieli, jak to zahamować, bo nawet napisali projekt ustawy i on był w szufladzie. Nie było woli politycznej, żeby tą sprawą się zająć. To rzeczywiście pokazuje, jak szkodliwą władzą była władza PO – powiedział Marek Suski.

– Tam było zatrzymanie działań które miały ten proceder ukrócić. To jest kolejny dowód na to, że PO nie działała w interesie Polski i Polaków, tylko w interesie jakichś niewiadomych układów finansowych – podkreślił gość TVP Info.

źródło:
Zobacz więcej