„Skrajne pijaństwo”. Mistrz olimpijski wyrzucony z zawodów

Ryan Fry wywalczył w 2014 roku złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi (fot. TT/The Amed Post)

Zespół mający w składzie mistrza olimpijskiego z Soczi w curlingu Kanadyjczyka Ryana Fry został wyrzucony z zawodów w Red Deer w prowincji Alberta. Powodem było agresywne zachowanie Fry’a i jego kolegów, spowodowane nadużyciem alkoholu.

Znany golfista aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu

Tiger Woods co jakiś czas trafia na pierwsze strony gazet, ale nie za sprawą swoich sukcesów w golfie, tylko z powodu skandali. Tym razem jechał na...

zobacz więcej

Organizatorzy turnieju określili zachowanie członków zespołu jako „nieakceptowane”, a ich stan jako „skrajne pijaństwo”. Curling to dyscyplina wymagająca precyzji i cierpliwości. Obydwu tych cech miało zabraknąć Fry'owi i jego kolegom.

– Byli bardzo pijani, łamali miotły, przeklinali. Nikt nie chciał patrzeć na takie zachowanie. Były też zniszczenia w szatni, a inne drużyny skarżyły się, że ich rzeczy były kopane i niszczone. Komisja wspólnie zadecydowała o ich usunięciu z zawodów do końca roku. Co będzie dalej, nie wiem – stwierdził z rozmowie z telewizją CBC Sports menadżer turnieju Wade Thurbur.

Zawody w kanadyjskim Red Deer rozgrywane są od 2004 r. W tegorocznej edycji bierze udział 28 drużyn. Główna nagroda to 35 tys. dolarów.

źródło:

Zobacz więcej