Kolejne miliony na polskie auto elektryczne

Spółka mająca stworzyć polskie auto elektryczne powstała ponad 2 lata temu (fot. Pexels/Mikes Photos)

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądało polskie auto elektryczne, ale ElectroMobility Poland otrzyma kolejne pieniądze na prace nad projektem – informuje „Puls Biznesu”. Spółka ma otrzymać tym razem 40 mln zł.

Powstanie prototyp funkcjonalnego polskiego samochodu elektrycznego

Już na początku 2019 roku zaprezentowany zostanie funkcjonalny protop polskiego samochodu elektrycznego. Opracowaniem tego projektu zajmuje się...

zobacz więcej

Gazeta przypomina, że kiedy dwa lata temu, w październiku 2016 r., powoływano spółkę ElectroMobility Poland, jej czterej udziałowcy mówili o tym chętnie. PGE, Tauron, Energa i Enea, czyli cztery państwowe firmy energetyczne, dały spółce na start 10 mln zł i zadanie stworzenia polskiego pojazdu elektrycznego.

Na początku 2018 r. udziałowcy dołożyli jeszcze 20 mln zł, o czym kierownictwo EMP informowało m.in. na konferencjach prasowych. O kolejnym dokapitalizowaniu nie mówił nikt, dopóki informacja nie pojawiła się w raportach za trzeci kwartał, publikowanych przez udziałowców EMP. Wynika z nich, że cztery firmy energetyczne postanowiły dorzucić spółce po 10 mln zł, podwyższając kapitał z 30 do 70 mln zł.

„4 października walne zgromadzenie EMP podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki. Decyzja ta była przewidziana harmonogramem prac EMP oraz zgodna z jej biznes planem. Środki przekazane spółce przeznaczone są na realizację kolejnych etapów prac nad powstaniem polskiego samochodu elektrycznego” – napisało w oświadczeniu biuro prasowe PGE, w której warszawskim budynku EMP ma siedzibę.

Przedstawiciele ElectroMobility Poland nie chcieli komentować sprawy. – Szczegółowe informacje finansowe nie mogą być upublicznione ze względu na interes EMP oraz jej partnerów biznesowych – wyjaśniła rzeczniczka prasowa spółki Aleksandra Baldys.

źródło:
Zobacz więcej