Pijana uciekła z miejsca kolizji, wsiadła do radiowozu i prosiła policjantów o ukrycie

Kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu (fot. policja.pl)

Zarzut spowodowania kolizji i ucieczki z miejsca zdarzenia, kierowania autem bez uprawnień, a także kradzieży usłyszy 26-letnia mieszkanka Lublina. Kobiecie grozi kara nawet 5 lat więzienia.

15-latek okradał „na policjanta”. Od jednej z kobiet otrzymał 130 tysięcy złotych

Do zatrzymania 15-latka doszło na warszawskiej Woli. Nastolatek został przyłapany na gorącym uczynku w mieszkaniu 78-letniej kobiety, która...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która spowodowała kolizję i próbowała zbiec z miejsca zdarzenia. Według świadków miała być pod wpływem alkoholu.

Podczas gdy mężczyzna, w którego auto uderzyła kobieta, był zajęty rozmową telefoniczną, sprawczyni kolizji oddaliła się na teren pobliskiego osiedla, wsiadła do jednego z przypadkowych aut i poprosiła o ukrycie. Po chwili okazało się, że przebywający w samochodzie mężczyźni to policyjni wywiadowcy, a auto jest nieoznakowanym radiowozem.

Funkcjonariusze doprowadzili kobietę na miejsce kolizji. Badanie alkomatem wykazało blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowaną po pijanemu kolizję w 2016 roku.

W trakcie oględzin uszkodzonych aut funkcjonariusze odkryli worki z nowymi ubraniami znanych marek odzieżowych. Jak ustalono, odzież pochodziła z kradzieży w lubelskich galeriach.

26-latka została zatrzymana, we wtorek nastąpi jej przesłuchanie. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej