Rod Stewart zagra w Krakowie. Zaprosi Krzysztofa Krawczyka?

Rod Stewart sprzedał do tej pory ponad 200 mln płyt (fot. Andrew Chin/Getty Images)

Dobra wiadomość dla fanów Roda Stewarta. Gwiazdor wyrusza w przyszłym roku w trasę promującą jego nowy album, podczas której wystąpi w czerwcu w Krakowie. Jest szansa, że zaprosi na scenę Krzysztofa Krawczyka, z którym nagrał w duecie jedną piosenkę.

Postawi pływalnię dla syna. Gwiazdor chce zrobić z pociechy mistrza olimpijskiego

Słynny piosenkarz sir Rod Stewart chce wybudować w swojej posiadłości, na obrzeżach angielskiego miasta Harlow, 20-metrowy kryty basen. Mniej...

zobacz więcej

Rod Stewart w 2019 r. będzie promował swój 30. studyjny album zatytułowany „Blood Red Roses”.

Stewart i Krawczyk nagrali wspólnie utwór „Don't Get Around Much Anymore”. W październiku 2003 r. angielski piosenkarz wydał drugą część bestsellerowej płyty zawierającej amerykańskie standardy jazzowe lat 20. i 30. zeszłego wieku, czyli album „The Great American Songbook Volume II”.

Na krążku znalazły się dwa duety – z Cher oraz Queen Latifah. Producenci płyty uznali, że w każdym kraju, w którym album się ukazuje, można nagrać duety z lokalnymi gwiazdami.

W Polsce z kilku zaproponowanych artystów wybrano Krzysztofa Krawczyka. Dzięki temu mógł on nagrać partie wokalne do utworu „Don't Get Around Much Anymore”. Krawczyk nagrał swój wokal w Warszawie, utwór wyprodukował Andrzej Smolik.

Rod Stewart jest już teraz sir Roderickiem

Gwiazdor brytyjskiego rocka Rod Stewart otrzymał we wtorek z rąk księcia Williama tytuł szlachecki przyznany mu w czerwcu z okazji 90. urodzin...

zobacz więcej

Specjalna wersja piosenki „Don't Get Around Much Anymore” ukazała się na kolejnej edycji albumu Roda Stewarta „As Time Goes By... The Great American Songbook Volume II”.

Dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi Rod Stewart tworzy muzykę we wszystkich gatunkach – od rocka przez folk, soul, R&B, a nawet amerykański standard. To wszystko czyni go jedną z niewielu gwiazd, która może poszczycić się albumami zdobywającymi czołówki list przebojów. Na całym świecie artysta sprzedał ponad 200 mln płyt.

Trasa „Rod Stewart Live in Concert” w 2019 r. ma być połączeniem klasycznych hitów i nowości. Podczas koncertu z pewnością nie zabraknie klasyków, jak i piosenek z najnowszej płyty – „Blood Red Roses”. Album jest kolekcją 13 głęboko osobistych utworów i trzech coverów.

źródło:

Zobacz więcej