Sejmik Województwa Mazowieckiego. KO i PSL podpisały umowę koalicyjną

Wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz (L), poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki (C) oraz marszałek województwa mazowieckiego i wiceprezes PSL Adam Struzik (P) (fot. PAP/Rafał Guz)

W poniedziałek Koalicja Obywatelska i PSL podpisały umowę koalicyjną na lata 2018-2023 w sejmiku mazowieckim. Porozumienie sygnowali: wiceprezes PSL, dotychczasowy marszałek Mazowsza Adam Struzik, lider PO na Mazowszu Andrzej Halicki oraz szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Koalicja Obywatelska z PSL i SLD w dziewięciu sejmikach

Koalicja Obywatelska, PSL i SLD wyłonią koalicje w dziewięciu województwach – poinformował w piątek sekretarz generalny PO Robert Tyszkiewicz....

zobacz więcej

Ugrupowania zobowiązały się kontynuować „zgodną, dwustronną współpracę” na poziomie uchwałodawczym w sejmiku Mazowsza oraz w Zarządzie Województwa Mazowieckiego, a także „dynamicznie rozwijać” woj. mazowieckie we wszystkich obszarach – korzystając z potencjałów własnych i funduszy europejskich.

„Nasza koalicja powinna być wzorem dla innych samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych” – podkreślono w dokumencie.

Koalicja Obywatelska oraz PSL podjęły decyzję o powołaniu władz na Mazowszu w następujący sposób: w Prezydium Sejmiku przewodniczący i dwóch wiceprzewodniczących będzie z KO, jeden wiceprzewodniczący z PSL; z kolei w Zarządzie Województwa – marszałek i jeden członek zarządu z PSL, a dwóch wicemarszałków i jeden członek zarządu z KO.

Partie poinformowały również, że po powołaniu Zarządu Województwa Mazowieckiego rozpoczną „zgodne działanie” w celu powołania koalicji wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 r. oraz że „będą dążyły” do kontynuowania współpracy w wyborach do Sejmu i Senatu 2019 r.

źródło:
Zobacz więcej