RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Współtwórca „Ekstradycji” i „Rancza” nie żyje

Andrzej Grembowicz zmarł w wieku 60 lat (fot. arch.TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk)
Andrzej Grembowicz zmarł w wieku 60 lat (fot. arch.TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk)

Andrzej Grembowicz, pisarz i scenarzysta, zmarł w niedzielę w wieku 60 lat. Był m.in. współtwórcą „Ekstradycji” i „Rancza”, popularnych seriali TVP.

Jeff Butcher nie żyje. Aktor był znany z roli w serialu „Ranczo”

W wieku 42 lat zmarł nagle Jeff Butcher, znany z roli Jerry'ego z serialu TVP „Ranczo”.

zobacz więcej

Grembowicz, znany też pod pseudonimem Robert Brutter, urodził się w 1958 roku. Był autorem powieści kryminalnych, a także scenarzystą wielu filmów i seriali.

Największy sukces przyniósł mu skrypt serialu „Ekstradycja” z 1995 roku w reżyserii Wojciecha Wójcika. Napisał również scenariusze „Rancza” i „Dziewczyn ze Lwowa”, których reżyserem był Wojciech Adamczyk.

To właśnie Adamczyk poinformował w mediach społecznościowych o śmierci pisarza. „Odszedł Andrzej Grembowicz, scenarzysta RANCZA, SIŁY WYŻSZEJ, DZIEWCZYN ZE LWOWA, RANCZA WILKOWYJE, RODZINY ZASTĘPCZEJ... wielu jeszcze filmów i seriali. Mistrz słowa, Artysta z wielką wyobraźnią i wielkim sercem, wybitny Komediopisarz. Z przejęciem i troską obserwował otaczającą rzeczywistość, trafnie ją diagnozował, ale krytyczny opis zawsze nasączał ciepłem i życzliwością dla drugiego człowieka. Stworzył niezwykłą, wielobarwną galerię postaci, które będą za nim tęsknić. My też. Jędrku, dziękuję za wszystko” – napisał Adamczyk na Facebooku.

źródło:
Zobacz więcej