RAPORT

Pogarda

Zostawili Lubnauer, dołączą do Petru. Partyjne roszady na Podkarpaciu

Według byłych działaczy Nowoczesnej na Podkarpaciu „koalicja z PO  się nie sprawdziła” (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski/Radek Pietruszka)
Według byłych działaczy Nowoczesnej na Podkarpaciu „koalicja z PO się nie sprawdziła” (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Około 150 byłych działaczy Nowoczesnej – którzy w piątek opuścili szeregi tego ugrupowania – dołączyło do nowo powstałej partii Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus - Teraz!. Według nieoficjalnych źródeł w najbliższym czasie może dojść do kolejnych transferów między partiami.

Masowe odejścia członków Nowoczesnej z partii w jednym z regionów

Około 200 działaczy Nowoczesnej z regionu podkarpackiego złożyło rezygnacje z członkostwa w partii; doprowadziło to do likwidacji struktur...

zobacz więcej

W piątek około 200 działaczy Nowoczesnej z regionu podkarpackiego złożyło rezygnacje z członkostwa w partii; doprowadziło to do likwidacji struktur Nowoczesnej na Podkarpaciu.

Jak wskazywano, powodem masowych odejść był fakt, że realizacja idei Koalicji Obywatelskiej w kampanii przed wyborami samorządowymi „nie miała nic wspólnego z partnerstwem dwóch ugrupowań”. Samorządowcy ocenili, że na Podkarpaciu Koalicję Obywatelską „w pełni zdominowała Platforma Obywatelska, spychając Nowoczesną do roli dodatku o marginalnym znaczeniu dla całego projektu”.

Była już szefowa podkarpackich struktur Nowoczesnej Anna Skiba przekazała, że około 150 byłych działaczy Nowoczesnej, którzy w piątek opuścili szeregi tego ugrupowania, dołączyło do nowej partii Ryszarda Petru – Teraz!.

Skiba wyraziła nadzieję, że partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus odpowie na oczekiwania i spełni idee byłych działaczy Nowoczesnej, którzy – jak podkreśliła – w Koalicji Obywatelskiej byli zmarginalizowani. – Nie jesteśmy niezadowoleni z bycia w Nowoczesnej, czy z rządów pani Katarzyny Lubnauer, bo bardzo ją cenimy. Nasze odejście wynikało z faktu, że koalicja z PO na Podkarpaciu się nie sprawdziła – podkreśliła.

Według nieoficjalnych źródeł w najbliższym czasie może dojść do kolejnych transferów między Nowoczesną a Teraz!. Mówi się o ponad stu działaczach z dwóch województw.

W sobotę byli politycy Nowoczesnej, Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus powołali Teraz! – nowe ugrupowanie polityczne, którego filarami mają być gospodarka i społeczeństwo. Petru i Scheuring-Wielgus zapowiedzieli start w przyszłorocznych wyborach zarówno do europarlamentu, jak i polskiego parlamentu. Politycy podkreślają, że widzą możliwość współpracy z Koalicją Obywatelską, ale nie zamierzają do niej wstępować. 9 grudnia odbędzie się konwencja założycielska Teraz!. Dotychczas udział w niej zadeklarowało 470 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej