RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Poszukiwany przestępca zagrał w teledysku, po czym zgłosił się na policję

Poszukiwany gangster nieoczekiwanie ujawnił się w teledysku (fot. YouTube/La Vanguardia)
Poszukiwany gangster nieoczekiwanie ujawnił się w teledysku (fot. YouTube/La Vanguardia)

Poszukiwany od dwóch lat przez hiszpańską policję handlarz narkotykowy zagrał w wideoklipie jednej z grup muzycznych, dzięki temu funkcjonariusze wpadli na jego ślad. Osaczony przestępca ostatecznie sam zgłosił się do aresztu.

Narkotykowy boss wystąpił w teledysku. Policja szuka go od dwóch lat

Od dwóch lat hiszpańska policja ściga handlarza narkotyków Francisco „Isco” Tejóna. Kiedy służby szukały go na terenie Hiszpanii, mężczyzna...

zobacz więcej

39-letni Tejon jest szefem „Kasztanów” – gangu dilerów narkotykowych z Andaluzji. Przestępca wcielił się w postać jednego z bohaterów muzycznego klipu, kręconego w wakacyjnej scenerii na południu Hiszpanii. Dwa tygodnie po emisji klipu tropem gangstera ruszyła policja.

Groźny przestępca ukrywał się przed hiszpańskim wymiarem ścigania od ponad dwóch lat. W 2016 r. zatrzymano wielu członków jego gangu, jednak ślad po Tejonie zaginął aż do tegorocznej jesieni, kiedy wyemitowany został wideoklip.

Śledczy twierdzą, że po zatrzymaniu w tym roku brata Tejona, udział lidera gangu w teledysku mógł być formą jego kapitulacji przed ścigającą go policją.

Ostatecznie przywódca gangu „Kasztanów” sam zgłosił się na jeden z posterunków w prowincji Kadyks. Wcześniej przez kilka miesięcy ukrywał się w Maroku.

– Tejon w ostatnim czasie czuł się bardzo osaczony. Wiedział, że prędzej czy później wpadnie. Dlatego też postanowił samemu oddać się w ręce wymiaru ścigania – powiedział jeden z prowadzących śledztwo inspektorów.

Jak ujawniła hiszpańska policja, w poszukiwaniach Francisco Tejona brało udział w ostatnich tygodniach na terenie Hiszpanii ponad 100 funkcjonariuszy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej