SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Powiedziano mu, że mężczyzna nie może być przeciw aborcji. Senator ogłosił, że jest kobietą

Senator Barry O'Sullivan (w kapeluszu) jest znany z poglądów pro-life (fot. barryosullivan.com.au)
Senator Barry O'Sullivan (w kapeluszu) jest znany z poglądów pro-life (fot. barryosullivan.com.au)

Przedstawicielka partii Zielonych w Australii skrytykowała senatora Barry’ego O’Sullivana za słowa, że aborcja to mordowanie dziecka, twierdząc, że tylko kobiety mają prawo wypowiadać się na ten temat. Senator niespodziewanie ogłosił, że jest kobietą.

Kliniki w Kalifornii nie muszą już proponować aborcji i antykoncepcji

Amerykański Sąd Najwyższy uchylił obowiązujące w Kalifornii prawo, które nakazywało klinikom położniczym informować pacjentki o możliwości...

zobacz więcej

Senator australijskiej Liberalnej Narodowej Partii Queensland Barry O’Sullivan wnioskował o zakazanie działalności aktywistów proaborcyjnych, zakłócających obchody Dnia Dziecka Nienarodzonego. Jego zdaniem, zwolennicy aborcji wykazują się tu hipokryzją, gdyż sami sprzeciwiają się akcjom działaczy pro-life pod klinikami aborcyjnymi.

Senator Partii Zielonych Larissa Waters skrytykowała poglądy O’Sullivana. Jej zdaniem, jako mężczyzna, powinien „zabrać ręce i różaniec” od jajników kobiet.

– Nie będę siedział cicho, nie będę milczał kiedy ci ludzie próbują kontynuować marginalizację poglądów, o których chcemy dyskutować, które, jak myślę, wciąż są popierane przez większość narodu – powiedział 61-letni O’Sullivan.

– Skoro mogę, zamierzam zmienić swoją deklarację płciową i od dziś być kobietą. Odtąd nie będziecie mogli mnie atakować – dodał.

W Australii dopuszczalność aborcji uwarunkowana jest prawem każdego ze stanów. W większości z nich zgoda na usunięcie ciąży wymaga powodów medycznych. W niektórych jednak aborcja jest legalna na życzenie nawet do 24 tygodnia ciąży.

źródło:
Zobacz więcej