RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Paweł Graś u Sowy: Absolutnie nie opłaca się już produkcja narkotyków, teraz tylko VAT

Portal tvp.info dotarł do nagrania z września 2013 r., na którym Paweł Graś z kolegami rozmawiają o wzroście przestępstw podatkowych w Polsce. Najbliższy współpracownik Donalda Tuska mówi otwarcie, że bardziej opłacalna jest kradzież VAT, niż produkcja narkotyków. – Produkcja faktur jest lepsza – zauważa jego rozmówca. Graś żartuje też, że może udzielić rad koledze, którego nęka skarbówka. Całe nagranie zostanie wyemitowane dziś w TVP Info po godzinie 21:50, w programie „Strefa starcia”.

Taśmy ujawnione przez Portal TVP.Info i TVP3 Szczecin. Publikujemy pełne nagranie rozmów

Portal tvp.info przez ostatnich kilka dni ujawnił kolejne taśmy z nagraniami zarejestrowanymi w restauracji Sowa i Przyjaciele. Znalazły się tam...

zobacz więcej

Restauracja Sowa i Przyjaciele, 8 września 2013 r. Spotykają się Jacek Protasiewicz (poseł PO, w trakcie spotkania raczej nieobecny, głos zmęczony), Tomasz Misiak (biznesmen, były senator PO), Paweł Graś (poseł PO, rzecznik rządu) i Maciej Witucki (członek Rady Nadzorczej LOT).

Panowie poruszają różne polityczne wątki, głównie dotyczące wewnętrznych rozgrywek w Platformie Obywatelskiej i zagrożeniu utratą władzy na rzecz wówczas świeżo upieczonego lidera sondaży, Prawa i Sprawiedliwości. Gorącym tematem jest zbliżające się starcie Protasiewicza z Grzegorzem Schetyną o władzę nad dolnośląską PO, ale też plany sprzedaży spółki LOT oraz rosnący problemu ze ściągalnością VAT i działalnością mafii podatkowych.

Paweł Graś: No wiesz, wszystko... zawsze coś za coś jest. Alternatywa dla nękania i dla szukania za wszelką cenę, no to jest gdzieś podniesienie czegoś, tak? Podatku albo czegoś.

Maciej Witucki: Te oszustwa VAT-owskie, to gdziekolwiek słyszę o temacie zorganizowanej przestępczości w Polsce, to już właściwie nie narkotyki.

Paweł Graś: Absolutnie nie opłaca się już produkcji narkotyków, tylko VAT.

Maciej Witucki: Produkcja faktur jest lepsza.

Paweł Graś: To jest problem, bo to się wiesz, to jak stonka się przerzuca, wiesz z obszaru na obszar.

Tomasz Misiak: Tworzysz sieć stu spółek...

Paweł Graś: Jakich stu??? Nie musisz stu tworzyć, no co ty! Problem jest tylko znalezienie... dzisiaj to jest złoto, jutro pręty stalowe, pojutrze wapno, potem olej rzepakowy, potem wiesz, ku**a każdy towar, absolutnie wszystko możesz...

Całość nagrania zostanie wyemitowana dziś po godzinie 21:50, w programie „Strefa starcia”.

źródło:
Zobacz więcej