RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ciało noworodka w pakunkach z ubraniami. Policja wszczęła śledztwo

Ciało dziecka najprawdopodobniej przyjechało w pakunkach z ubraniami (fot. Pexels)
Ciało dziecka najprawdopodobniej przyjechało w pakunkach z ubraniami (fot. Pexels)

W sortowni odzieży w Kielcach w sobotę rano znaleziono ciało noworodka. Według wstępnych ustaleń ciało mogło trafić do sortowni w paczkach ubrań, przywiezionych z Niemiec – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Karol Macek.

Biegli: matka udusiła córeczkę. Kobieta oskarżona o zabójstwo noworodka

Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniej Izabeli M. Kobieta odpowie za uduszenie nowonarodzonego...

zobacz więcej

Jak wyjaśnił Macek, przed godziną 4. kielecka policja dostała informację od pracownika firmy sortującej odzież używaną, że w trakcie sortowania zauważył ciało noworodka.

– Wstępne ustalenia wskazują, że ciało dziecka najprawdopodobniej przyjechało w pakunkach z ubraniami, przywiezionymi do dalszego sortowania z terenu Niemiec. Kielecka firma w ciągu ostatnich dni miała dostawy właśnie z tego kraju – dodał Macek.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator. – Płci dziecka jeszcze nie ustalono. Będziemy przesłuchiwać świadków – powiedział portalowi tvp.info sierżant szt. Macek.

– Ciało dziecka zostało zabezpieczone do sekcji. Będziemy ustalali kiedy i w jaki sposób nastąpił jego zgon – czy zmarło po urodzeniu i zostało wyrzucone, czy w trakcie transportu zostało do niego podrzucone – podkreślił Macek.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej