Zmiany w PZL-Świdnik. Prezesem została Beata Stelmach

Beata Stelmach została prezesem PZL-Świdnik (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

Beata Stelmach została w czwartek prezesem PZL-Świdnik – poinformowała włoska grupa Leonardo, do której należy świdnicki producent śmigłowców. Stelmach, dotychczas wiceprezes Leonardo Helicopters Polska, zastąpiła wieloletniego prezesa Mieczysława Majewskiego.

Wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim w TVP Info

– Pierwsze systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Patriot trafią do Polski w 2022, a kolejne w 2024 r. – powiedział we wtorek w wywiadzie dla...

zobacz więcej

Jak podkreśliła grupa Leonardo, „Stelmach posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe obejmujące rynki kapitałowe, politykę oraz przemysł”.

– Witamy panią Beatę w zespole Leonardo w Polsce. Jej głęboka znajomość polskiego krajobrazu przemysłowego oraz wizja sprawią, że zakłady PZL-Świdnik będą nadal odgrywać znaczącą rolę w polskim przemyśle obronnym jako preferowany partner rządu oraz zasadniczy element sieci grupy Leonardo. Jej zaangażowanie, wraz z otwarciem biura korporacyjnego Leonardo Polska, stanowi część strategii grupy Leonardo mającej na celu umocnienie swojej obecności w tym ważnym kraju. Jednocześnie chcę podziękować panu Mieczysławowi za to jak silnym i godnym zaufania prezesem był przez ostatnie lata – powiedział dyrektor zarządzający pionu Leonardo Helicopters Gian Piero Cutillo.

– Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej nowej przygody na czele firmy, będącej tak ważnym graczem w przemyśle polskim. W Polsce zakłady PZL-Świdnik to partner strategiczny polskich sił zbrojnych charakteryzujący się technologiczną doskonałością dzięki wykwalifikowanej i oddanej swojej pracy kadrze oraz zapleczu globalnej spółki, jaką jest Leonardo. Z radością będę współpracować z tą spółką tak, aby Polska odniosła jak największe korzyści z posiadania tak znakomitego krajowego czempiona – stwierdziła Beata Stelmach.

Śmigłowce produkowane w kooperacji z PZL-Świdnik będą chronić amerykańskie wyrzutnie

84 śmigłowce Boeing MH-139 zamówi Pentagon do ochrony wyrzutni międzykontynentalnych rakiet balistycznych. Kontrakt wartości blisko 9 mld złotych...

zobacz więcej

Zakłady PZL-Świdnik, będące częścią pionu Leonardo Helicopters od 2010 r., to jedyny polski producent śmigłowców, wytwarzający wiropłaty od ponad 60 lat. Do dzisiaj spółka wyprodukowała i dostarczyła ponad 7400 maszyn do ponad 40 krajów na całym świecie.

Dzięki zakładom PZL-Świdnik, Polska jest jednym z pięciu krajów europejskich mających zdolność do samodzielnego projektowania, produkowania, rozwoju oraz wsparcia śmigłowców. Zakłady zatrudniają prawie 3000 osób, w tym 650 inżynierów, współpracują z prawie 1000 polskich firm.

źródło:
Zobacz więcej