Prezes NBP spotkał się z Czarneckim i Chrzanowskim. Był nagrywany? „Bardzo możliwe”

Przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej, prezes NBP prof. Adam Glapiński podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Prezes NBP Adam Glapiński potwierdził w piątkowej rozmowie z dziennikarzami, że brał udział w spotkaniu z Leszkiem Czarneckim oraz b. szefem KNF Markiem Chrzanowskim. – Było takie krótkie spotkanie kurtuazyjne ze świadkami w gronie kilku osób – powiedział.

Leszek Czarnecki nie będzie zeznawał w piątek ws. KNF

W piątek miało się odbyć przesłuchanie właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego. Prokuratura przełożyła jednak przesłuchanie na 19...

zobacz więcej

W piątek Glapiński pytany był przez dziennikarzy w Jasionce k. Rzeszowa, czy brał udział w spotkaniu z Leszkiem Czarneckim i prezesem KNF Markiem Chrzanowskim, już po nagranym spotkaniu bankiera z Chrzanowskim, o którym poinformowały we wtorek „Gazeta Wyborcza” i „Financial Times”.

– Nie pamiętam dobrze tych dat, bo tu w ogóle mówi się o jakimś momencie sprzed sześciu miesięcy chyba, czy siedmiu. Było jedno takie spotkanie i może ono było właśnie wtedy. Było takie krótkie spotkanie kurtuazyjne ze świadkami w gronie kilku osób z notatką w ramach wszystkich procedur, na którym – o ile pamiętam – to pan Czarnecki przedstawił swoje zobowiązania wobec swojego banku w ramach porozumienia, które zawarli z KNF. Taki sukces, takie uwieńczenie długich negocjacji i rozmów. Normalna, naturalna rzecz – powiedział Glapiński.

Pytany, czy spodziewa się tego, iż ono było również nagrywane, szef NBP odparł, że tak.

– Bardzo możliwe, bo z tego co słyszę przynajmniej od takiego adwokata, to być może wszystko w ogóle nagrywał, może także swoją żonę Jolantę Pieńkowską. Jest bardzo możliwe, że i tę rozmowę nagrywał, ale ja nie mam nic do ukrycia – podkreślił Glapiński.

źródło:

Zobacz więcej