Prokuratura: Zbigniew P. usłyszał zarzut zabójstwa 14-latka w Gogolewie

Więcej informacji na temat okoliczności śmierci 14-latka ma przynieść sekcja zwłok (fot. Shutterstock)

Zbigniew P. usłyszał zarzut zabójstwa 14-latka w Gogolewie (Wielkopolska) – powiedział w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski. Sprawca przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Zachodniopomorskie: Odnalazły się zaginione dziewczynki

Trawa intensywna akcja poszukiwawcza dwóch dziewczynek z Polic, których zaginięcie zgłosili wczoraj późnym wieczorem rodzice. To 10 i 12-latka -...

zobacz więcej

Ciało 14-letniego chłopca znaleziono w czwartek w Gogolewie w Wielkopolsce. Mężczyznę podejrzewanego o związek ze śmiercią chłopca zatrzymano w piątek rano w miejscowości Brzezie.

Jak poinformował portal tvp.info rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski, mężczyzna został zatrzymany około godz. 7.00 na terenie powiatu gostyńskiego.

– W wyniku sekcji zwłok ustalono, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku uderzeń narzędziem tępokrawędzistym w głowę. W tej chwili Zbigniewowi P. ogłoszono zarzut zabójstwa. Sprawca przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, opisując okoliczności zdarzenia – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski.

Jak dodał, dziś jeszcze będzie wykonywany eksperyment procesowy, wizja lokalna na miejscu zdarzenia. – Jutro Zbigniew P. będzie ponownie przesłuchiwany, w prokuraturze. Wtedy też będzie również wniosek o jego tymczasowe aresztowanie – poinformował Michał Smętkowski.

Zbigniewowi P. za zabójstwo grozi nawet dożywocie.

źródło:
Zobacz więcej